بافتگردش و تفریح در بافت

آبشار بنگان بافت

آبشار بنگان بافت

یکی از جاذبه های دیدنی و جذاب شهرستان بافت که طبیعت دوستان فراوانی را به سوی خود فرامی خواند آبشار زیبای بنگان است. بنگان روستایی است در نزدیکی شهر بافت که از جاده بافت-بزنجان قابل دسترسی است.

بازدید کنندگان این آبشار با گوش دادن به موسیقی زیبای آن که از بلندای ۱۵ متری از سنگها و صخره ها فرو میریزد، طراوت و زنده بودن را تجربه می کنند.

در قسمت شمال شرقی بزنجان، دره ای به طول ۱۲ کیلومتر وجود دارد که میزبان جلوه های سبز جنگلی و گل های وحشی و همچنین باغ های گردو و زرد آلو، سیب و هلوی فراوان است. وجود آب، چشمه سارها و نیز آبشار زیبای بنگان، منطقه ای خیال انگیز و دلپذیر را در این منطقه بوجود آورده است. وجود آبادی های زیبایی چون گیو، گلوییه، قنات کوه و… بر جذابیت های این مسیر افزوده است.

آبشار بنگان در دل کوه و طبیعت منحصر بفرد و در موقعیت جغرافیایی N291842 E564316 واقع شده است. این آبشار در ۱۵ کیلومتری شمال شرقی شهر بافت در دهستان برنجان قرار دارد و با موسیقی دل نواز از بلندای ۱۵ متری از فراز سنگها و صخره ها فرود می ریزد.

در حاشیه این آبشار، گیاهان دارویی فراوان می روید که زیبایی طبیعت آن را دو چندان کرده است. تنگه بنگان پوشیده از درختان گردو و درختان وحشی مثل کهکم، ارچن، قیچ و درختچه های نسترن و آلبالوی وحشی است.

آبشار زیبای بنگان که در مسیر رودخانه بنگان قرار دارد؛ با ریزش زیبای خود، طراوت دلپذیری به این تنگه بخشیده است. حرکت آب در دل پونه زارها و گلهای وحشی جذابیتهای با شکوه و روح نوازی را پدید آورده است. در ماه های فروردین و اردیبهشت، سمفونی و آواز طبیعت بنگان، به اوج خود می رسد.

شرایط اقلیمی بنگان
آب و هوای بنگان، سرد و کوهستانی و تابستان‌ هایی خنک و زمستان‌ هایی سرد دارد. روستای بنگان در ارتفاع ۲٬۵۸۱ متری از سطح دریا قرار دارد.

مسیر دسترسی
آبشار بنگان در ۱۵ کیلومتری شمال شرقی شهر بافت، در دو کیلومتری شمال روستای بنگان واقع شده است. برای سفر به آبشار بنگان باید از بافت به سمت «بزنجان» حرکت کنید. نرسیده به جاده رابر، یک جاده فرعی شما را به روستا و آبشار زیبای بنگان هدایت میکند.

آبشار بنگان بافت

آبشار بنگان بافت

آبشار بنگان بافت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا