اخبار کرمان

آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در اکثر نقاط استان آغاز شده و آماده‌سازی تعداد زیادی از سایت‌ها به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا حافظی صبح امروز در اولین جلسه شورای مسکن استان کرمان در سال ۱۴۰۳ که با حضور محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در سال گذشته برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن به نتایج مناسبی رسیدیم و تقریباَ توانستیم زمین مورد نظر را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی و آماده‌سازی طرح نهضت ملی مسکن در اکثر نقاط استان آغاز شده است، گفت: امیدوار هستیم در سال جاری تبلور شعار جهش تولید با مشارکت مردم در حوزه مسکن استان کرمان اتفاق بیفتد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه شهرهای کرمان، سیرجان، رفسنجان و بم بیشترین متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن استان را دارند، ادامه داد: شهر کرمان ۳۵ درصد تعداد ثبت‌نامی‌های کل استان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه آماده‌سازی اراضی الحاقی طرح نهضت ملی مسکن در سال جاری باید با سرعت بیشتری انجام شود تا واگذاری زمین را انجام بدهیم، افزود: آماده‌سازی تعداد زیادی از سایت‌ها به اتمام رسیده است.

حافظی با اشاره به اینکه آماده‌سازی هزار و 100 قطعه اراضی در بم به اتمام رسیده و آماده واگذاری است، گفت: هزار و 348 قطعه زمین در شهربابک نیز آماده واگذاری زمین است و طراحی زمین 22 هکتاری شهر ریگان نیز برای 400 قطعه انجام شده است.

وی بیان کرد: سایت ۱۰۸ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن شهر کرمان شامل هزار و ۴۴ قطعه است که آماده‌سازی زمین آن رو به اتمام است و به‌زودی عملیات اجرایی ساخت واحدها آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه آماده‌سازی سایت 72 هکتاری شهر کرمان نیز آغاز شده است و حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این سایت در منطقه هنرستان رضوان و نزدیکی آرامستان واقع شده است.

وی با بیان اینکه طراحی زمین ۹۸ هکتاری بردسیر شامل هزار و ۹۶۸ قطعه زمین انجام شده که به‌زودی عملیات اجرایی آماده‌سازی این سایت آغاز خواهد شد، افزود: در شهر کوهبنان آماده‌سازی اراضی حدود 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حافظی با اشاره به اینکه ۵۴ هکتار زمین در شهر راور داشتیم که شامل هزار و ۸۰ قطعه زمین می‌شود که در حال حاضر در مرحله طراحی قرار دارد، ادامه داد: در شهر محی‌آباد که در نزدیکی شهر کرمان قرار دارد 47 هکتار زمین برای 998 قطعه در نظر گرفته شده است که سمت جاده جوپاری بوده و در مرحله طراحی است.

وی با بیان اینکه در شهر انار نیز ۲۷۰ هکتار زمین برای هزار و ۷۶۰ قطعه در نظر گرفته شده که آماده‌سازی مرحله اول آن نیز انجام شده است، گفت: طراحی فاز یک و دو 172 هکتار زمین برای 2 هزار و 16 قطعه زمین در باغین نیز حال انجام است، در منطقه اختیارآباد نیز 18 هکتار زمین الحاق شده که با طراحی سایت کار آماده‌سازی زمین آغاز می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا