اخبار کرمان

آغاز به‌کار مجمع خیرین جمعیت هلال احمر در استان کرمان

آیین گرامیداشت روز جهانی داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و آغاز به‌کار مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان کرمان در تالار فرهنگ و هنر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین گرامیداشت روز جهانی داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و آغاز به‌کار مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان کرمان عصر امروز با حضور محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان، امیر غلامعلیان، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، سیدمهدی طبیب‌زاده، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان و رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در تالار فرهنگ و هنر کرمان برگزار شد.

محمدمهدی فداکار در این آیین با بیان اینکه خیرین در جای جای استان کرمان پای کار هستند و کمک بزرگی برای توسعه استان و رفاه مردم انجام دادند، اظهار داشت: مجمع خیرین استان کرمان باید راه‌اندازی شود و سالی یک بار در یک گردهمایی از آنها تشکر کرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه انجام کار نیک یک توفیق الهی است و در ذات همه مردم وجود دارد، گفت: تجلیل از خیرین در حقیقت ترویج فرهنگ خدمت‌رسانی و انجام کار نیک است و حتماً باید پیگیری و انجام شود.

در این جلسه محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه کرمان از استان‌های حادثه‌خیز در کشور است، افزود: اقدامات پیشگیرانه خیلی موثرتر از اقدامات بعد از حادثه است.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۱۹ هزار نفر در کشور جان خود را در حوادث ترافیکی از دست می‌دهند که آمار بسیار نگران کننده‌ای است، گفت: بسیاری از خانواده‌ها بر اثر تلفات جاده‌ای دچار مشکل می‌شوند و هزینه سنگینی در حوزه‌های مختلف درمان و اجتماعی بر کشور دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه سالانه هزاران میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور برای حوزه تصادفات هزینه می‌شود که باید با برنامه‌ریزی از وقوع این حوادث پیشگیری کرد تا تلفات هم کاهش پیدا کند، ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر در این موضوع می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه طی سال‌های اخیر بسیاری از نقاط استان مقاوم‌سازی شده است، بیان کرد: در حال حاضر 70 درصد خانه‌های روستایی در استان کرمان مقاوم‌سازی شده است و این روند باید تا 100 درصد ادامه پیدا کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: انتظار داریم جمعیت هلال‌احمر کشور در حوزه پیشگیری از تلفات حوادث اقدامات لازم را انجام دهد و این اقدامات حتماً موثرتر خواهد بود.

در این آیین رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه افتخار داریم که هلال‌احمر عملکرد ایثارگرانه در طول 101 سال داشته است، اظهار داشت: هلال احمر اعتماد عمومی مردم، خیران و مسئولان کشور را جذب کرده است.

وی با اشاره به اینکه مجمع خیرین جمعیت هلال احمر امروز رسماً آغاز به‌کار می‌کند، گفت: استان کرمان جزو 10 استان اول کشور از نظر حادثه‌خیز بودن است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: کارهای پراکنده در مجمع خیرین تجمیع می‌شود و هر کاری به عنوان یک پروژه درمانی، تجهیزاتی و یا امدادی از طریق مجمع خیرین انجام شود.

آغاز به‌کار مجمع خیرین جمعیت هلال احمر در استان کرمان آغاز به‌کار مجمع خیرین جمعیت هلال احمر در استان کرمان آغاز به‌کار مجمع خیرین جمعیت هلال احمر در استان کرمان آغاز به‌کار مجمع خیرین جمعیت هلال احمر در استان کرمان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا