اخبار کرمان

آغاز رزمایش طرح ترافیکی نوروزی پلیس در استان کرمان

رزمایش طرح ترافیکی نوروزی پلیس استان کرمان با حضور معاون استاندار، فرمانده انتظامی استان و مدیران اورژانس، هلال احمر و راهداری استان کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین آغاز رزمایش طرح ترافیکی نوروزی پلیس استان کرمان صبح امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، فرمانده انتظامی استان و مدیران اورژانس، هلال احمر و راهداری استان کرمان برگزار شد.

در این آیین سرهنگ علی رضایی، فرمانده پلیس‌راه شمال استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای فراجا، اظهار داشت: رزمایش طرح نوروزی پلیس در کرمان صبح امروز همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این طرح تا ۱۴ فروردین ادامه دارد، گفت: مدیریت حوادث ترافیکی از اهداف طرح ترافیکی پلیس در روزهای پایانی سال و ایام تعطیلات عید نوروز با توجه به افزایش سفرها است.

فرمانده پلیس‌راه شمال استان کرمان با اشاره به اینکه در نوروز سال گذشته 70 نفر جان خود را در حوادث ترافیکی استان کرمان از دست دادند و بیش از 380 نفر مجروح شدند، افزود: عمده دلایل تصادفات استان واژگونی و خواب‌آلودگی رانندگان است.

وی با بیان اینکه امسال ماه رمضان را در پیش داریم و پیش‌بینی می‌شود برخی سفرها از بعد از افطار انجام شود، ادامه داد: 2 هزار و 900 واحد گشتی در مجموعه پلیس‌راه در این طرح استفاده می‌شود.

فرمانده پلیس‌راه شمال استان کرمان با اشاره به اینکه پلیس در همه ساعات شبانه روز و در سرما و گرما در کنار مردم است، گفت: امیدواریم که بتوانیم با این اقدام موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.

احسان عراقی‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان نیز در این مراسم با بیان اینکه 360 دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری در طرح نوروزی استفاده می‌شود، اظهار داشت: 42 واحد راهدارخانه در جاده‌های استان کرمان مستقر است.

وی با بیان اینکه ۹ هزار و ۵۰۰ کیلومتر طول راه‌های استان کرمان است و 47 مجتمع خدماتی بین راهی در جاده‌های استان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: ایام نوروز امسال با ماه مبارک رمضان مصادف شده است و پیش‌بینی می‌شود که تعداد مسافران 20 درصد افزایش پیدا کند و تردد در جاده‌ها بیشتر شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه 9 نقطه حادثه‌خیز در شش ماهه دوم سال در جاده‌های استان کرمان رفع شده است و قول دادیم که 12 نقطه حادثه‌خیز برطرف شود که سه نقطه دیگر در دست اقدام است، گفت: امیدواریم با اقداماتی که انجام شده امسال شاهد تصادفات در جاده‌ها نباشیم و مردم در آرامش سفر خود را انجام بدهند.

سیدمحمد صابری رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این آیین با اشاره به وجود 178 پایگاه اورژانس و سه پایگاه اورژانس هوایی در محورهای استان، اظهار داشت: هزار و 300 نیروی عملیاتی در ایام نوروز آماده خدمت‌رسانی به مردم است.

وی با بیان اینکه در نوروز گذشته ۲ هزار و ۸۶۰ مورد ماموریت توسط اورژانس انجام شده و ۳ هزار و ۴۵۰ مصدوم را به بیمارستان‌ها انتقال دادند، گفت: سالانه 56 هزار ماموریت اورژانس مربوط به حوادث ترافیکی است.

, آغاز رزمایش طرح ترافیکی نوروزی پلیس در استان کرمان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا