اخبار کرمان

آغاز نهضت خدمت مومنانه به یاد حاج قاسم از گلزار شهدای کرمان

نهضت خدمت مومنانه به یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرمانده بسیج مستضعفین از گلزار شهدای کرمان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری کرمان، آیین آغاز نهضت خدمت مومنانه به یاد حاج قاسم از گلزار شهدای کرمان صبح امروز با حضور سردار سلیمانی، فرمانده بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار کرمان، سردار زهرایی، فرمانده بسیج سازندگی، سردار نظری، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در جوار مزار سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

در این آیین سردار محمدعلی نظری، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، اظهار داشت: این روزها شاهد شهادت مردم و کودکان فلسطینی توسط رژیم غاصب و کودک‌کش اسرائیل هستیم و امیدواریم، هر چه سریع‌تر ریشه این رژیم کنده شود.

وی با اشاره به اینکه در ایام چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم قرار داریم، گفت: امروز توفیق پیدا کردیم که به تاسی از مکتب حاج قاسم نهضت خدمات مومنانه را رقم بزنیم که به همت سازمان بسیج مستضعفین کشور انجام می‌شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه حاج قاسم دارای روحیه مردم‌یاری و مردم‌داری بود، افزود: در این راستا قرارگاه امام علی (ع) و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برای محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه به بیش از ۵۰۰ روستا در قرارگاه مرد میدان آبرسانی شده است، بیان کرد: آبرسانی به ۶۷۹ روستای دیگر نیز آغاز شده که تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد.

نظری با بیان اینکه به مردم استان کرمان این نوید را خواهیم داد که با حضور دولت سیزدهم کارهای بزرگی به‌ویژه در حوزه اشتغال در حال انجام است، گفت: امروز نرخ بیکاری استان کرمان چهار درصد کاهش پیدا کرده است که اتفاق خیلی خوبی است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه هدفگذاری استاندار کرمان کاهش نرخ بیکاری استان کرمان به سه درصد است، ا‌دامه داد: امیدوار هستیم این هدف‌گذاری هر چه زودتر محقق شود.

به گزارش تسنیم، در این آیین توزیع ۳۴ هزار و ۵۰۰ سبد معیشتی و توزیع ۸ هزار و ۴۰۰ سری جهیزیه آغاز و آزادسازی ۴۳۰ زندانی جرایم غیرعمد و افتتاح ۲ هزار و ۱۰۰ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی انجام شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا