اخبار کرمان

آیت‌الله صدیقی: حاج قاسم آتش فتنه را در بیرون از کشور خاموش کرد

امام جمعه موقت تهران گفت: حاج قاسم آتش فتنه را در بیرون از کشور خاموش کرد که نتیجه شجاعت، تدبیر و اخلاص او بود و یک امنیت جهانی را کلید زد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران صبح امروز در آیین تشییع و تدفین پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در دادگستری استان کرمان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و آرزوی پیروزی جبهه مقاومت اظهار داشت: در ایام شهادت حضرت زهرا (س) قرار داریم که برپاکننده پرچم ولایت و غدیر در جهان است و مردم ایران در سراسر کشور به خوبی مراسم عزای آن حضرت را برپا کردند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم جزو سینه سوخته‌های حضرت فاطمه (س) بود و برای آن حضرت مراسم برگزار می‌کرد، گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) به وسعت اسمای حسنی الهی در عالم جلوه دارد و یکی از یادگارهای آن حضرت خطبه فدکیه است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه یک بخش از این خطبه جامع فلسفه احکام است، بیان کرد: قیام، دفاع و جهاد تبیین حضرت فاطمه زهرا (س) برای حفاظت از اصول دین و اجرای احکام دین است.

وی ادامه داد: همه در مورد عدل در جامعه سخن می‌گویند اما حضرت زهرا (س) با ظرافت فرمود اجرای عدل، دل‌ها را با یکدیگر هماهنگ می‌کند، آثار بیرونی برای جامعه دارد و امنیت باطنی برای جامعه برقرار می‌کند.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه همه باید مراقبت کنیم که در خانواده و اجتماع ظلمی از طرف ما به دیگران اتفاق نیفتد، گفت: این مهم در جامعه امنیت و آرامش ایجاد می‌کند و نتیجه عدل در جامعه آرامش باطنی است.

وی با اشاره به اینکه قانون در کشور اسلامی باید ۱۰۰ در صد مطابق احکام الهی و سیره ائمه اطهار (س) باشد تا عدالت در جامعه اجرا شود؛ افزود: شهدای گمنام می‌آیند تا به ما یادآور شوند راه شهدا ادامه دارد و ما باید مقاومت کنیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شهید سلیمانی یک امت و یک مکتب بود و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی شهید سلیمانی یک شخص نیست، خاطرنشان کرد: حاج قاسم آتش فتنه را در بیرون از کشور خاموش کرد که نتیجه شجاعت، تدبیر و اخلاص او بود که یک امنیت جهانی را کلید زد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در ماجرای غزه خوب درخشید و باعث افتخار اسلام شد، گفت: جهاد ما جهاد فی سبیل‌الله است و اسلام را خداوند با مرز جهاد حفظ کرده است.

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اسلام امنیت می‌آورد و اوج بشریت تا بی‌نهایت است، افزود: اسلام یک دین کامل است و از این رو اسلام را حول محور همه کارها قرار بدهید تا سعادتمند شوید.

وی با اشاره به اینکه امروز کشور به واسطه اسلام‌ پیشرفت‌های زیادی داشته که به برکت خون شهدا است و شهدا برای دفاع از دین خدا رفتند، گفت: به پناه اسلام ببرید و از آن دفاع کنید که راه شهدا همین است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا