اخبار کرمان

آیین تحلیف ۲۵۰ کارشناس رسمی دادگستری در گلزار شهدای کرمان

یین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی ۲۵۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان در جوار مرقد شهید سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی ۲۵۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان عصر امروز با حضور عبدلیان‌پور، رئیس رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان در سالن شهدای گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

در این آیین حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان با تسلیت سالروز شهادت مظلومانه امام هادی (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای انفجار تروریستی 13 دی‌ماه کرمان، اظهار داشت: شهدای انفجار تروریستی کرمان به عشق شهدا و شهید سلیمانی به گلزار شهدای کرمان آمده بودند و مظلومانه به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه بیش از هزار شهید گلگون کفن در گلزار شهدای بین‌المللی شهر کرمان آرمیده است و همه ما مدیون خون شهدا هستیم، گفت: شهدا به ما درس ایثار و خدمت کردن به مردم می‌دهند و نباید هدف و راه شهدا را فراموش کنیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تحلیف تعدادی از کارشناسان رسمی دادگستری، بیان کرد: کار وکالت و کارشناسی در دادگستری در اجرای عدالت نقش موثری دارد و قضاوت عادلانه وقتی محقق می‌شود که در کنار آن کارشناسی عادلانه انجام بشود.

وی با بیان اینکه یک قاضی هر چند هم که بخواهد راه عدالت را برود نیازمند یک کارشناسی عادلانه در پرونده است، افزود: احقاق حقوق جامعه با کارشناسی دقیق در پرونده‌ها انجام می‌شود و به اندازه خود قضاوت اهمیت دارد.

حمیدی با اشاره به اینکه خداوند از پیامبران خواسته است تا در بین مردم اجرای عدالت کنند، ادامه داد: بعد از پیامبران، امامان معصوم و بعد از مجتهدین واجد شرایط این مسئولیت را قضات بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه جایگاه قضاوت یک جایگاه رفیع است و کارشناسی و وکالت دو بازوی مهم برای یک قضاوت عادلانه هستند، گفت: تحلیف یعنی سوگند خوردن برای انجام وظیفه و مقدمه‌ای دارد که با اهمیت آن موضوع آشنایی دارم و با تحلیف ضمانت اجرای وجدانی برای انسان به‌وجود می‌آید.

در این آیین عباس دلفاردی، رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمان نیز، اظهار داشت: مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان از مراکز پیشرو در سطح کشور در حوزه‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه در بیست سال گذشته تعداد کارشناسان این مرکز به اندازه کارشناسانی که امروز تحلیف می‌شوند، نبوده است، گفت: کیفیت آموزشی که در این دوره داشته‌ایم در هیچ دوره‌ای نبوده و بسیار خوب بوده است.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان تلاش‌های زیادی انجام می‌دهند که جای تقدیر دارد، افزود: این افراد بدون هیچ دستمزدی فعالیت می‌کنند.

دفاتر کانون وکلا و کارشناسان دادگستری در سطح کشور در مساجد قرار داده شده است

حسن عبدلیان‌پور در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: امروز در گلزار شهدای کرمان و در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی دور هم جمع شدیم که تجدید عهد و میثاقی با شهدا داشته باشیم.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به جایگاه ویژه شهدا در پیشگاه خداوند، گفت: شهدا برگزیدگان خداوند هستند و خداوند آنها را انتخاب کرده است.

وی با بیان اینکه امروز آیین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی تعداد زیادی از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان برگزار می‌شود، افزود: کارشناسی یک بال قضاوت و دادرسی است و در اجرای عدالت بسیار موثر است.

عبدلیان‌پور با اشاره به اینکه امروز افتخار داریم که مراسم تحلیف و قرائت سوگندنامه این کارشناسان در گلزار شهدای کرمان و در کنار قبور شهدا برگزار می‌شود، ادامه داد: این موضوع مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه دفاتر کانون وکلا و کارشناسان دادگستری در سطح کشور در مساجد قرار داده شده است تا بتوانیم در احقاق حقوق عامه بهتر تلاش کنیم، گفت: راه شهدا است که ما را به سعادت می‌رساند و از خدا می‌خواهیم ما را ادامه دهنده راه شهیدان قرار بدهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا