اخبار کرمان

احتمال بارش ۸۰ میلی‌متر در جنوب استان کرمان

مدیرکل هواشناسی استان کرمان از صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی و احتمال بارش ۸۰ تا ۹۰ میلیمتر باران در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در جنوب استان کرمان خبر داد.

محسن عراقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به نقشه‌های هواشناسی، اظهار داشت: یک سامانه بارشی که در چند روز آینده استان کرمان و استان‌های جنوبی کشور از جمله بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان را در برمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه بارندگی‌های سنگینی را در جنوب استان کرمان داشته باشیم، افزود: براساس نقشه‌های هواشناسی احتمال بارش برف و تگرگ در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان کرمان هم وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان، با بیان اینکه تا کنون دو هشدار هواشناسی صادر شده که یکی نارنجی و دیگری قرمز است، گفت: هشدار سطح قرمز هواشناسی مربوط به ۵ استان جنوبی کشور است.

وی با بیان اینکه این هشدار به صورت سراسری صادر شده است و همه این استان‌ها طی روزهای آتی در آماده باش هستند، ادامه داد: این هشدار سطح قرمز شهرستان‌های نیمه جنوبی استان کرمان را هم شامل می‌شود.

عراقی‌زاده با اشاره به اینکه این سامانه بقیه شهرستان‌های استان کرمان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، بیان کرد: بارندگی را در همه شهرستان‌های استان کرمان داریم اما این بارندگی‌ها در شهرستان‌های جنوبی استان سنگین است.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه این سامانه در جنوب کشور فعالیت زیادی دارد و شدت فعالیت آن در روز سه‌شنبه و چهارشنبه است، افزود: براساس نقشه‌های هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که 80 تا 90 میلیمتر بارندگی را این دو روز در جنوب استان داشته باشیم.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه این بارندگی‌ها از ساعات پایانی امشب در سطح استان آغاز می‌شود، ادامه داد: عمده فعالیت این سامانه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه است و پیش‌بینی می‌شود که این سیستم روز پنجشنبه از مرزهای استان کرمان خارج شود.

وی با بیان اینکه مدل‌های هواشناسی متفاوتی در ارتباط با این سامانه بارشی داریم که برخی از مدل‌ها تا 200 میلی‌متر بارندگی را هم ثبت کردند، گفت: اما عمده مدل‌ها بارش حدود 80 میلیمتر را پیش‌بینی کردند و در کل میزان بارش‌ها خیلی زیاد است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا