اخبار کرمان

ارائه خدمات ثبتی به درب منازل رفت

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: در جهت ارتقاء رضایتمندی عمومی، در کنار پیشتازی در عرصه دولت الکترونیک، سایر خدمات را حتی‌المقدور به درب منازل برده‌ایم.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، ‌‌سیدمهدی هاشمی در جریان سفر به شهرستان بم و بازدید از اداره ثبت اسناد شهرستان بم ضمن تقدیر از حل مشکل اسناد مالکیت شهرک امام (ره) این شهرستان اظهار کرد: اسناد مالکیت حدنگار به اراضی هویت می‌بخشد و علاوه بر افزایش ارزش اقتصادی املاک، امنیت خاطر مالکین را به ارمغان می‌آورد.

ارائه خدمات ثبتی به درب منازل رفت

وی ادامه داد: در جهت ارتقاء رضایتمندی عمومی، در کنار پیشتازی در عرصه دولت الکترونیک، سایر خدمات را نیز حتی‌المقدور به درب منازل برده ایم که از آن جمله می‌توان به تشکیل قرارگاه حدنگاری شهید سلیمانی و نقشه‌برداری و کارشناسی رایگان منازل مسکونی مناطق محروم استان با بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسان ادارات ثبت سراسر استان اشاره کرد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تصریح کرد: شهرستان بم با دارا بودن نخلستان‌های متعدد و باغ‌های وسیع مرکبات از ظرفیت بالایی در زمینه صدور اسناد اراضی کشاورزی برخوردار است.

وی افزود: پیشبرد مطلوب حدنگاری اراضی کشاورزی منوط به رفع تداخل اراضی ملی و غیر ملی است که شاهد عقب‌ماندگی کمیسیون‌های شهرستانی در این زمینه هستیم و باید روند رفع تداخل تسریع شود.

در خاتمه سلمان اعظمی رئیس دادگستری شهرستان بم بیان کرد: حدنگاری و صدور اسناد رسمی مالکیت یکی از سیاست‌های کلان نظام و مورد تاکید جدی مقام معظم رهبری است که نقش قابل توجهی در کاهش ورود پرونده به دادگستری و ارتقاء نظم حقوقی ایفا می‌کند.

گفتنی است جلسه بررسی وضعیت حدنگاری شهرستان بم با حضور سیدمهدی هاشمی مدیر کل ثبت استان، رئیس دادگستری، دادستان، شهردار و رئیس شورای شهر بم برگزار شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا