اخبار کرمان

استاندار کرمان: برنامه آموزش و پرورش برای افزایش جمعیت استان چیست

استاندار کرمان گفت: بیش از نیمی از کارکنان دولت و جمعیت زیادی از خانواده دانش‌آموزان در آموزش و پرورش است و باید گزارش بدهد که در موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری چه اقداماتی انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در ستاد جمعیت استان کرمان با تقدیر از حضور باشکوه مردم در انتخابات جمعه ۱۱ اسفند، اظهار داشت: با توجه به اینکه شرایط جوی استان کرمان در روز ۱۱ اسفند مناسب نبود اما مردم در این هوای سرد و یخبندان پای صندوق رأی آمدند و باعث ناامیدی دشمن شدند.

وی با بیان اینکه بحث جمعیت باید دغدغه همه مدیران استان باشند و در این زمینه نیاز به فرهنگ‌سازی داریم، گفت: از شرکت‌های بزرگ اقتصادی استان به واسطه همکاری در کمک به پرداخت تسهیلات در زمینه افزایش جمعیت، ازدواج و فرزندآوری همکاری داشتند، تشکر می‌کنم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه بیش از نیمی از کارکنان دولت در آموزش و پرورش هستند و باید گزارش بدهد که در موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری چه اقداماتی انجام داده است، افزود: از طرفی جمعیت خوبی از خانواده دانش‌آموزان و اولیا زیرمجموعه آموزش و پرورش استان هستند و باید کار فرهنگی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تمام مدیران نسبت به جوانی جمعیت ارزیابی می‌شوند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به بحث جمعیت دغدغه دارند و بارها در این ارتباط تاکید کردند؛ شایسته نیست که مدیری در استان کرمان در این حوزه بی‌تفاوت باشد.

فداکار با اشاره به اینکه حمایت از خانواده‌های نیازمند که تازه دارای فرزند می‌شوند حتماً باید انجام شود، بیان کرد: موسسات حمایتی از جمله کمیته امداد نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌هایی که تعداد زیادی کارکنان زن دارند که فرزند کودک هم دارد حتما مهدکودک راه‌اندازی کنند، ادامه داد: این موضوع را در شورای اداری نیز مطرح خواهیم کرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه بحث مهدکودک‌ها اهمیت زیادی دارد و آموزش و پرورش نیز در این ارتباط مسئولیت دارد و باید از ظرفیتی که دارد استفاده کند، گفت: خوشبختانه آمارهای فرزندآوری در استان ارتقا پیدا کرده است اما کافی نیست و باید در حوزه فرهنگ‌سازی بیشتر کار شود.

وی با بیان اینکه موانع ازدواج باید برطرف شود و لزوما مشکلات اقتصادی مطرح نیست و بخش زیادی از آن در حوزه فرهنگی است، ادامه داد: واگذاری زمین در استان کرمان با اولویت فرزندآوری در حال انجام است و واگذاری زمین به زوجینی که دارای فرزند می‌شوند بدون نوبت انجام می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا