اخبار کرمان

استاندار کرمان: روشنایی ورودی شهرهای استان کرمان باید تقویت شود

استاندار کرمان با بیان اینکه روشنایی ورودی شهرهای استان کرمان باید تقویت شود، گفت: توسعه پایش تصویری در جاده‌ها، برخورد با رانندگان حادثه ساز و رفع نقاط حادثه‌خیز باید جدی گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، صبح امروز در جلسه ستاد راهبری کاهش تصادفات استان کرمان با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و ایام نوروز 1403، اظهار داشت: از زحمات همه دستگاه‌های متولی برای پیشگیری از تصادفات در استان تشکر می‌کنم و کاهش تصادفات یک کار جمعی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه پایش تصویری در شهرها به‌ویژه شهر کرمان خوب است و این موضوع باید در جاده‌های استان نیز توسعه داده شود، گفت: برخورد با رانندگان حادثه ساز باید جدی گرفته شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه امسال تعطیلات نوروز با ماه مبارک رمضان مصادف شده است، افزود: احتمال تغییر ساعات سفرها به ساعات پایانی روز و بعد از افطار وجود دارد که باید تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه تولید محتوا و پخش در رسانه‌ها و فضای مجازی با موضوع پیشگیری از تصادفات کار خوبی است که باید توسعه داده شود، ادامه داد: بر اساس آمار، تردد در جاده‌های استان کرمان افزایش پیدا کرده است که به همین نسبت افزایش تصادفات را داشته‌ایم.

فداکار با اشاره به اینکه طول راه‌های استان کرمان زیاد است و همین امر باعث خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان می‌شود، بیان کرد: وجود مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی در محورهای استان می‌تواند در کاهش تصادفات موثر باشد.

وی با بیان اینکه راهداری‌های استان رفع نقاط حادثه‌خیز در محورهای استان را جدی بگیرند، گفت: رفع نقاط حادثه‌خیز به‌ویژه نقطه دهبکری باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد ‌و روشنایی ورودی شهرها باید تقویت شود.

تمام شهرداری‌ها و واحد‌های آتش‌نشانی استان کرمان در نوروز آماده‌باش هستند

سیدمصطفی آیت‌الهی موسوی صبح امروز در این جلسه، اظهار داشت: بر اساس آیین‌نامه این جلسه باید دو نوبت در سال برگزار شود که امسال با تاکید استاندار کرمان سه مرتبه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه ایام نوروز را در پیش داریم و کاهش تصادفات سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ مورد تاکید است، گفت: نیاز است حضور و نظارت پلیس در معابر درون شهری و محورهای مواصلاتی برون شهری استان کرمان تقویت و با رانندگان متخلف حادثه‌ساز بدون اغماض برخورد شود.

معاون امورعمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز استان کرمان با تقویت تابلوها و نصب بنر به ویژه در 30 کیلومتری شهرها در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها مصوب شده است، بیان کرد: مقرر شد که مجموعه هلال‌احمر و اورژانس و پلیس در نقاط حادثه‌خیز شناسایی شده به صورت فیزیکی حاضر باشند و فرمانداران خودروی مورد نیاز پلیس را تامین کنند.

وی با بیان اینکه تمام شهرداری‌های استان کرمان و واحد‌های آتش‌نشانی در نوروز آماده‌باش هستند، افزود: شهرداری‌ها باید در مبادی ورودی و خروجی شهرها به مسافران نوروزی خدمت‌رسانی داشته باشند.

آیت‌الهی موسوی با اشاره به اینکه هواشناسی موظف است شرایط جوی را به صورت مناسب اطلاع‌رسانی کند، ادامه داد: با هماهنگی انجام شده نیروی بسیج در ایام نوروز به‌عنوان همیاران پلیس به کمک فراجا می‌آید.

وی با بیان اینکه در دو جلسه گذشته ستاد راهبری کاهش تصادفات استان کرمان ۲۶ مصوبه داشتیم که ۱۴ مصوبه کاملاً اجرایی شده است، گفت: جلسه شورای هماهنگی ترافیک در شهرستان‌های استان نیز برگزار شده است.

معاون امورعمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۹ نقطه حادثه‌خیز در محورهای استان شناسایی شد که باید رفع می‌شدند، بیان کرد: از این تعداد 28 نقطه حادثه‌خیز اصلاح شده و اصلاح 41 نقطه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش پزشکی قانونی در سال ۱۴۰۲ تاکنون تعداد هزار و ۲۶۴ نفر در استان کرمان بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند، افزود: از این تعداد ۹۱۷ نفر در حوادث برون شهری جان خود را از دست دادند که این آمار ۱۱ درصد رشد داشته است.

آیت‌الهی موسوی با اشاره به اینکه 99 نفر در جاده‌های روستایی استان فوت شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش داشته‌ایم، گفت: 248 نفر نیز در محورهای درون شهری استان با تصادفات جان خود را از دست دادند.

معاون امورعمرانی استانداری کرمان با بیان اینکه با بررسی‌های انجام شده در 57 درصد از تصادفات استان کرمان عامل انسانی نقش دارد، افزود: این تصادفات بر اثر خواب‌آلودگی، سبقت غیرمجاز و واژگونی خودرو انجام شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا