اخبار کرمان

استاندار کرمان: طرح کدینگ در کاهش قاچاق سوخت اثرگذار بود

استاندار کرمان گفت: قاچاق سوخت انجام می‌شود، هیچ شکی در آن نیست و اجرای طرح کدینگ در کاهش قاچاق سوخت اثرگذار بوده اما نباید باعث تعطیلی و یا کاهش تولید شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان صبح امروز با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان، محمدرضا پورابراهیمی و محمدمهدی زاهدی نمایندگان مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و مهدی بخشی دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمان برگزار شد.

در این جلسه محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با تسلیت سالروز وفات حضرت زینب (س) اظهار داشت: مشکلات اصناف را پیگیری می‌کنیم و حل این مشکلات حتماً اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در استان سوخت است که به هر حال از روش‌های مختلفی در حال قاچاق است، گفت: با قاچاق سوخت باید برخورد شود و از سوی دیگر نیاز اصناف برای سوخت باید در جلسات کارشناسی پیگیری شود و این برخورد نباید یکطرفه باشد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه اختلاف قیمت سوخت وحشتناک است و در اینکه قاچاق سوخت انجام می‌شود هیچ شکی در آن نیست، افزود: طرح کدینگ در کاهش قاچاق سوخت اثرگذار بوده است اما نباید باعث تعطیلی تولید و یا کاهش تولید شود که این موضوع را حتماً پیگیری می‌کنیم.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان در این جلسه بیان کرد: هیئت‌های صلح در ادارات و نهادها و اصناف برای کمک به صلح و سازش در جامعه و جلوگیری از تشکیل پرونده‌های قضایی در دادگستری‌ها تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۲ هیئت صلح در استان کرمان داریم که بخشی از آنها در ادارات و اصناف هستند، گفت: این هیئت‌ها در مواردی که شاکی خصوصی وجود داشته باشد و اختلافات شخصی باشد قبل از اینکه پرونده قضایی تشکیل بشود کار صلح و سازش را انجام می‌دهند.

سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه پیگیری مصوبات جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان در تهران در حال پیگیری است تا به نتیجه برسد، اظهار داشت: در این مسیر از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه اصناف ظرفیت بزرگی برای اقتصاد کشور هستند و از این ظرفیت می‌توان برای توسعه اقتصادی استان کرمان استفاده خوبی داشت، گفت: از این رو دستور کار شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با موضوع اصناف پیگیری می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با بیان اینکه کسب و کارهای زیادی گرفتار مشکلات سوخت هستند، ادامه داد: این درحالی است که به خوبی می‌دانیم کسبه ما قاچاق سوخت انجام نمی‌دهند.

سعید فخاران رئیس اتحادیه صنف فروش مصالح ساختمانی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه ۴۰ هزار واحد صنفی در سطح شهر کرمان داریم که ظرفیت خوبی برای توسعه اقتصادی استان است، افزود: مشکلات زیادی در حوزه اصناف داریم و این مشکلات احصا شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا