اخبار کرمان

استاندار کرمان: عاملان انتحاری نتوانستند از رینگ امنیتی عبور کنند/ جنگل قائم هیچ نقطه کوری ندارد

استاندار کرمان گفت: با تدابیر امنیتی که دیده شده بود عاملین انتحاری نتوانسته بودند از رینگ امنیتی مراسم عبور کنند و قبل از بازرسی خود را منفجر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان صبح امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان کرمان با تسلیت شهادت تعداد زیادی از هموطنان در انفجار تروریستی 13 دی‌ماه در کرمان، اظهار داشت: زمان جنگ حوادث زیادی دیدیم اما در این انفجار تروریستی زنان و کودکان زیادی به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ کشته شدن عزیزان در هنگام نبرد امری طبیعی بود اما اینجا و در این صحنه‌ها شهادت این انسان‌های بیگناه غیرطبیعی بود، گفت: هیچ کس بنای سانسور این حادثه را نداشت اما ابعاد حادثه گسترده بود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه این حادثه شوک بزرگی به جامعه وارد کرد و مردم ما داغدار شدند، افزود: برخی‌ها در این حادثه عقده گشایی کردند و با انتشار اخبار کذب نان در خون شهدا زدند و خوردند.

وی با بیان اینکه انتشار اخبار کذب در انفجار تروریستی اذهان مردم را تشویش کرد، ادامه داد: در انتشار اخبار باید تمام ابعاد را بررسی کرده و به یقین برسیم تا خبر دقیق منتشر شود؛ هیچکس به‌دنبال سانسور اخبار در این حادثه نبود.

فداکار با اشاره به اینکه تلخی این حادثه بسیار دردناک بود و نباید با خبر کذب و شایعه جامعه را بیشتر درگیر و ناراحت کرد، گفت: خبرنگار در بحران باید تشکیل و نظامنامه آن تهیه و اجرا شود.

وی با بیان اینکه تهدید برای کشور همیشه وجود دارد و دشمن هیچ وقت دست از دشمنی با نظام اسلامی برنمی‌دارد، افزود: در اولین جلسه شورای تامین سال گذشته تمام مسائل سومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی آسیب‌شناسی شد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه امروز جنگل قائم کرمان هیچ نقطه کوری ندارد و کاملاً مورد پایش تصویری قرار گرفته است، بیان کرد: اما این اتفاق در آن روز می‌توانست در هر نقطه‌ای از شهر اتفاق بیفتد و با تدابیر امنیتی که دیده شده بود عاملین انتحاری نتوانسته بودند از رینگ امنیتی مراسم عبور کنند و قبل از بازرسی خود را منفجر می‌کند.

وی ادامه داد: در اینکه دشمن به ما ضربه زده است، شکی نیست و در این ضربه تعداد زیادی زن و بچه به شهادت رسیدند اما اینکه بعد از حادثه دشمن را همراهی کنیم، توجیهی ندارد؛ مردم مورد حجم وسیعی از اخبار و اطلاعاتی قرار گرفتند که واقعیت نداشت و دشمن با شایعه به‌دنبال اهداف بعدی و ایجاد رعب و وحشت بود.

محسن روحی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه، اظهار داشت: در موضوع دانشگاه شهید باهنر کرمان که خبرنگاران با مشکل روبه‌رو شده بودند، این موضوع پیگیری شد.

وی با بیان اینکه در این ارتباط حدود چهار جلسه برگزار شده است، ادامه داد: در این جلسات پیگیری شد که ناهماهنگی‌های موجود در این حوزه برطرف شود و ورود به دانشگاه برای پوشش خبری جلسات و مراسم تسهیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه دوره آموزشی برای نگهبانان دانشگاه برگزار شده است، گفت: در نهایت در جلسه‌ای با حضور رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان و تعدادی از خبرنگاران این موضوع حل شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا