اخبار کرمان

استاندار کرمان: کمیته امداد ۳۰ درصد اشتغالزایی استان کرمان را انجام داد

استاندار کرمان با بیان اینکه اشتغال و مسکن مددجویان به سامان برسد، گفت: سال گذشته ۶۷ هزار اشتغال در استان کرمان ایجاد شده که بیش از ۳۰ درصد این اشتغالزایی توسط کمیته امداد انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، صبح امروز در مراسم جشن خودکفایی ۵۰۰۰ مددجوی کمیته امداد استان کرمان که با حضور سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت، اظهار داشت: شهید سلیمانی نه تنها یک فرمانده نظامی برجسته بود که خدمت‌رسانی این شهید بزرگوار به مردم نیز در حد اعلا بود.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم مهمترین کار است، گفت: در کشوری که متعلق به امام زمان (عج) است خدمت به مردم ارزش مضاعفی دارد و جایی بهتر از کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خدمت‌رسانی به محرومان وجود ندارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) را همه دوست دارند، افزود: کمیته امداد جای بسیار نیک نامی است، مردم به این مجموعه اعتماد دارند و این مهم از بزرگ‌ترین سرمایه‌های این نهاد است.

وی کمیته امداد را از میراث‌های ماندگار امام خمینی (ره) دانست و گفت: عمداً بسیاری از کمک‌هایی که کمیته امداد انجام می‌دهد، دیده نمی‌شود تا شراقت و کرامت انسانی مددجویان زیرپوشش این نهاد حفظ و رعایت شود.

فداکار با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) صادقانه دست نیازمندان را گرفته و به آنها کمک می‌کند، بیان کرد: توانمندسازی محرومین سبب حرکت به سمت عدالت می‌شود و از این جهت اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه فرهنگ نیکوکاری در جامعه وجود دارد، ادامه داد: اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح جامعه این فرهنگ و روحیه انفاق را در بین مردم یادآوری می‌کند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در کرمان برای همه مددجویان تحت پوشش این نهاد که در آستانه ازدواج هستند، جهیزیه تامین شده و کسی پشت خط وجود ندارد، گفت: اشتغال افراد تحت پوشش این نهاد به خوبی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶۷ هزار اشتغال در استان ایجاد شده که بیش از ۳۰ درصد این اشتغالزایی از سوی کمیته امداد انجام شده است، افزود: تامین مسکن نیز از کارهای مهم کمیته امداد در استان کرمان است و امیدواریم همه دستگاه‌ها کمک کنند.

فداکار با اشاره به اینکه مهمترین کاری که انجام می‌شود ایجاد روحیه خودباوری است که سبب می‌شود تلاش بیشتر آنها می‌شود، گفت: خدمت به مددجویان کمیته امداد را وظیفه سازمانی و وظیفه دینی خود می‌دانیم و هر قدمی که در این راه برداریم برای ما افتخار است و باید کمک کنیم تا اشتغال و مسکن مددجویان به سامان برسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا