اخبار کرمان

استقبال عاشقانه مردم روستای ده‌زیار از شهید گمنام

مراسم تشییع و وداع با پیکر مطهر شهید خوشنام دوران دفاع مقدس در مسجد مقدس حضرت جوادالائمه (ع) روستای ده زیار کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مراسم تشییع و وداع با پیکر مطهر شهید خوشنام دوران دفاع مقدس در مسجد مقدس حضرت جوادالائمه (ع) روستای ده زیار کرمان برگزار شد؛ جوانان روستای تعزیه کرمان که برای استقبال از شهید گمنام از ساعت‌ها قبل خود را به جاده ورودی روستا رسانده بودند پیکر مطهر شهید را به آغوش کشیده و بعد از تشییع خودرویی بر دستان عموم مردم تشییع شد.

استقبال عاشقانه مردم روستای ده‌زیار از شهید گمنام

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس رضایی معاون مدیریت حوزه‌های علمیه استان کرمان در این آیین اظهار داشت: انسان عاجز از اراده و قدرت خداوند است و خداوند بارها در قرآن کریم در مورد قدرت خود تاکید کرده است و اگر اراده خداوند بر چیزی قرار بگیرد حتما شدنی است و آن کار به بهترین وجه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه قدر خودتان را بدانید که در مراسم حضرت زهرا (س) آن هم با حضور شهید گمنام شرکت کرده‌اید گفت: جلسه شهید سراسر نور و برکت است و در روایتی داریم که مکانی که مسجد می‌شود حتما زمانی قطره خونی از شهید در آن ریخته شده که این زمین مقدس شده و بعدها به مسجد تبدیل شده است.

معاون تبلیغ مدیریت حوزه‌های علمیه استان کرمان با اشاره به اینکه اراده خداوند بود که عصای حضرت موسی در مقابل ساحران تبدیل به مار و اژدها شد افزود: اگر خداوند به فرد اهل گناه فرصت زندگی داده دلیل آن نیست که خداوند قدرتی در برابر آن ندارد بلکه خداوند به او فرصت داده که توبه کرده و به سوی او برگردد وگرنه خداوند کوچک انسان نیست.

وی با بیان اینکه واقعیت دنیا فنا و نابودی است و همه ما باید این دنیا را ترک کرده و به آخرت کوچ کنیم خاطرنشان کرد: عزت و ذلت از آن خداوند است و اگر خدا بخواهد یک انسان چنان عزتمند می‌شود که اگر همه انسان‌ها تلاش کنند تا او به ذلت کشیده شود، نمی‌توانند و بر عکس آن هم ممکن است اگر خدا بخواهد.

رضایی با طرح این سوال که انسانی که در برابر خداوند به راحتی گناه می‌کند و بعد کار خود را توجیه می‌کند در روز قیامت چه پاسخی دارد، گفت: در روایت است که برخی انسان‌های مومن وقتی روز قیامت از قبر بیرون می‌آیند بلافاصله به سمت بهشت می‌روند و وقتی که ملائکه با تعجب از آنها سوال می‌کنند که آیا از شما هیچ سوال و جوابی نشد پاسخ می‌دهند «نه ما چیزی ندیدیم» و بعد می‌پرسند «شما از چه امتی هستید» جواب می‌دهند «از امت پیامبر آخر هستیم»، از آنها سوال می‌شود «شما چه ویژگی‌هایی داشتید که اینگونه به راحتی وارد بهشت شده‌اید» می‌گویند «ما ارتباط خود را با خدا قوی کرده‌ایم.»

وی با بیان اینکه انبیا و ائمه اطهار (س) نقش هدایت‌گری را برای انسان دارند و اگر ما ارتباط خود را با آنها قوی کنیم در واقع ارتباط خود با خداوند را قوی کرده‌ایم، افزود: مثال فردی که ارتباط خود را با خالق قطع می‌کند مثال خانه خرابه‌ای است که محل مراجعه افراد لاابالی و خلافکار می‌شود و آن وقت است که قلب و دل او که باید محل خدا باشد محلی برای حضور شیطان می‌شود.

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه استان کرمان با تاکید بر اینکه گناه اشک را از انسان می‌گیرد و فرد را به سمت تباهی می‌برد تصریح کرد: از ویژگی‌های بهشتیان است که ظاهر و باطن آنها یکی است و همانطور که از مردم حیا می‌کردند و گناه نمی‌کردند در خلوت هم از خداوند حیا کرده و گناه نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه بیایید بنده خدا باشیم و گناه را کنار بگذاریم با تبیین سیره شهدا در دنیا، گفت: شهدا ترک گناه کردند و عبد خالص خداوند شدند در نتیجه خداوند آنها را خرید، بیایید ما هم با تاسی از شهدا با خدا آشتی کنیم و عبد خالص خداوند بشویم.

رضایی با اشاره به اینکه همه شهدا در جیب خود کتاب دعا و قرآن کوچک و مهر نماز و تسبیح داشتند و مدام ذکر خداوند بر زبان آنها جاری بود افزود: امروز چه بلایی بر سر برخی جوانان ما آوردند که به جای این مقدسات، قلاده سگ و گربه در دست دارند و در خیابان پرسه می‌زنند و برای دیگران مزاحمت ایجاد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: دلی که سراسر آشوب و گناه است توقع حضور امام زمان (عج) را نداشته باشد همانطور که شما وقتی می‌خواهید آب بنوشید آب آلوده نخواهید نوشید، ما نیز باید برای حضور امام زمان (عج) خود را از آلودگی‌ها پاک و طاهر کنیم.

معاون تبلیغ مدیریت حوزه‌های علمیه استان کرمان با بیان اینکه بعضی‌ها از دینداری فقط حرفش را می‌زنند اما پای عمل که می‌رسد هیچ کار برای دین انجام نمی‌دهند گفت: اعمال و رفتار خود را بر اساس جلب رضایت خداوند تنظیم کنید، فردی که حق را می‌شناسد اما از حق هیچ دفاعی نمی‌کند توقع رضایت خداوند را نداشته باشد.

وی عنوان کرد: عزت خداوند از آن انسانی است که حق را شناخت، از آن دفاع کرد، در راه دفاع از حق استقامت ورزید و مقاومت کرد و شهدا اینگونه بودند.

رضایی با بیان اینکه شهدای گمنام ذخیره خداوند هستند و می‌آیند که ما را بیدار کرده و حق را برای ما آشکار کنند افزود: برای همه عمر خود مدیون شهدا هستیم و هر چه داریم از خون پاک شهیدان است.

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: شهدا در مسیر حق به مادرشان حضرت فاطمه (س) اقتدا کردند همانگونه که آن حضرت در دفاع از حق و ولایت جان خود را تقدیم کرد و سختی‌ها و تهدیدها باعث نشد که صدیقه کبری (س) از دفاع از ولایت کوتاه بیاید.

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید گمنام که به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار برگزار شد با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین عباس رضایی معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه استان کرمان و مداحی مداح اهلبیت (ع) محسن محبان همراه بود.

پیکر مطهر این شهید گمنام که در ایام فاطمیه (س) وارد استان کرمان شده است روز پنجشنبه ۳۰ آذر ماه در محوطه دادگستری استان کرمان در خیابان عدالت دفن می‌شود و سخنران این مراسم آیت‌الله صدیقی امام جمعه موقت تهران است.

روستای ده زیار که به روستای تعزیه کشور معروف است ۱۳ شهید را در عرصه‌های دوران دفاع مقدس، نظم و امنیت و مبارزه با قاچاقچیان مسلح، شهدای غدیر و مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده است.

استقبال عاشقانه مردم روستای ده‌زیار از شهید گمنام استقبال عاشقانه مردم روستای ده‌زیار از شهید گمنام استقبال عاشقانه مردم روستای ده‌زیار از شهید گمنام استقبال عاشقانه مردم روستای ده‌زیار از شهید گمنام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا