اخبار کرمان

اعتراض دانشجویان دنیا از مقاوت ملت ایران برخواسته است

معاون رئیس جمهور، گفت: شاهد تحولات بزرگی در جهان خواهیم بود که مصداق آن اعتراض دانشجویان دانشگاه‌های مطرح دنیا است که از مقاوت ملت ایران برخواسته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مراسم بزرگداشت روز معلم و تجلیل از اساتید سرآمد آموزشی دانشگاه‌های استان کرمان و سرآمدان آموزشی دانشگاه شهید باهنر کرمان شامگاه گذشته با حضور سیدمحمد حسینی، معاون امور مجلس رئیس جمهور، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، محمدمهدی، فداکار استاندار کرمان و سایر مسئولان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

در این آیین سیدمحمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به اینکه عملیات وعده صادق اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به منصه ظهور گذاشته است، اظهار داشت: عملیات وعده صادق را نباید دست کم بگیریم چرا که این عملیات هیمنه پوشالی دشمن را از بین برد و آغازی بر سایر تحولات جهانی شده است.

وی با اشاره به اهمیت صلابت و اقتدار برای توسعه و پیشرفت کشور، بیان کرد: نمونه این مهم، قدرت نظامی و اقتدار دفاعی امروز جمهوری اسلامی است که گوشه‌ای از آن را در عملیات وعده صادق دیدیم.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه تحقق وعده صادق اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت، گفت: همه باید برای سرفرازی کشور تلاش کنیم و علم و فناوری دانشمندان ما عامل موفقیت این عملیات بود.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات فقط ۲۰ درصد ظرفیت‌ موشکی و‌ پهبادی ما به‌کار گرفته شد، ادامه داد: کشورهای غربی از جمله انگلیس و آمریکا از حامیان رژیم غاصب صهیونیستی هستند اما بدانند که در آینده‌ای نزدیک‌ شاهد تحولات بزرگی در جهان خواهیم بود که مصداق آن اعتراض دانشجویان دانشگاه‌های مطرح دنیا است که از مقاوت ملت ایران برخواسته است.

حسینی همچنین در این مراسم با تبریک بزرگداشت روز معلم، بیان کرد: شهید مطهری شخصیتی متدین و دانشمند بود که آثار ارزشمند و فاخری را عرضه کرد و تا همیشه نام وی ماندگار خواهد بود.

وی با بیان اینکه علم یک معیار است و هر کس دارای علم بیشتر باشد، ارزش وی از دیگران بیشتر است، گفت: همه ما مدیون علما و روحانیون هستیم یکی از کارهای بزرگ شهید مطهری پاسخ به شباهت بود که بر اساس شرایط روز به شبهات پاسخ می‌داد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره اینکه بیشترین اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در این دولت حضور دارند، ادامه داد: دانشگاه جزیره‌ای جدا از جامعه نیست و باید به دنبال حل مسائل باشیم.

در این آیین حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری و با تبریک روز معلم، اظهار داشت: افراد در برقراری ارتباط با دیگران یا اثرگذار و یا متاثر هستند و معلم باید موثر باشد و استاد باید از دارایی‌‌هایش در کنار دانایی‌‌هایش استفاده کند.

محمدمهدی، فداکار استاندار کرمان هم در این مراسم با گرامیداشت روز معلم، گفت: هر شغل و هر حرفه‌ای که داشته باشیم همه ما مدیون معلمین خود هستیم؛ همه ما در محضر اساتید و معلمان خود کسب علم کرده‌ایم.

به گزارش تسنیم، در مراسم بزرگداشت روز معلم و تجلیل از اساتید سرآمد آموزشی دانشگاه‌های استان کرمان و سرآمدان آموزشی دانشگاه شهید باهنر کرمان از 43 تن از اساتید سرآمد آموزشی استان کرمان با حضور معاون رئیس جمهور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار کرمان تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا