اخبار کرمان

اعضای بدن «فاطمه دهقان» از مجروحان انفجار تروریستی کرمان اهدا شد

اعضای بدن «فاطمه دهقان» یکی از مجروحان حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان پس از رضایت خانواده این شهیده امروز برداشته و اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، اعضای بدن «فاطمه دهقان» یکی از مجروحان حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان صبح امروز 17 دی‌ماه پس از رضایت خانواده این شهیده در مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر برداشته و اهدا شد؛ کلیه‌های این شهید بزرگوار در مرکز آموزشی درمانی افضلی‌پور کرمان به دو بیمار پیوند زده می‌شود، کبد وی برای پیوند به شیراز و قلب این شهید به تهران ارسال شد.

پیمان کارنما، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود ساعت ۴ بعدازظهر روز گذشته به ما اطلاع داده شد که مرگ مغزی یکی از مصدومین انفجار سالگرد شهید سلیمانی تایید شده است، اظهار داشت: بلافاصله هماهنگ کنندها اهدای عضو ما برای بررسی به آی‌سی‌یو مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه خانواده این مصدوم خودشان مشتاق اهدای عضو بودند و شهیده فاطمه دهقان هم از قبل کارت اهدای عضو داشت، افزود: سریعاً هماهنگی‌های لازم انجام و روال کار طی شد؛ تیم 5 نفره تایید مرگ مغزی به صورت جداگانه بر بالین بیمار حاضر شدند و تایید مرگ مغزی آنها به ثبت رسید.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه برای اولین بار در کرمان برداشت قلب انجام شد، گفت: ساعت ۱۱ شب گذشته تایید اهدای قلب بیمار انجام شد، ساعت ۷ صبح جراح قلب با پرواز به کرمان منتقل شد و ساعت ۸ صبح عملیات برداشت ارگان‌ها آغاز شد.

وی با بیان اینکه کبد این شهیده به شیراز منتقل می‌شود، چون گیرنده‌ای در کرمان نداشتیم، ادامه داد: دو کلیه این شهیده به دو بیمار در کرمان اهدا می‌شود و قلب این شهید هم توسط جت فوریت‌های پزشکی به تهران منتقل می‌شود.

کارنما با اشاره به اینکه شهیده ۳۶ ساله بوده و علت مرگ هم برخورد ترکش و آسیب وسیع در ناحیه جمجمه در حمله تروریستی به زائران در گلزار شهدای کرمان بوده است، گفت: پیکر این شهیده امروز عصر پس از انجام مراحل پزشکی قانونی به مشهد برای تشییع و خاکسپاری منتقل می‌شود.

به گزارش تسنیم، شهیده فاطمه دهقان ۳۶ ساله، از مشهد برای شرکت در مراسم چهارمین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه مادرش شرکت کرده بود که متاسفانه در روز ۱۳ دی ماه در اثر انفجار تروریستی مجروح می‌شود؛ مادر ایشان شهیده مریم قوچانی غروی نیز در این انفجار شهید می‌شود. فرزند دو ساله وی نیز جزو مجروحان است که روند بهبودی را طی می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا