اخبار کرمان

اعلام برنامه‌های هفته احیای امر به معروف در کرمان

دبیر ستاد امر به معروف استان کرمان از برگزاری برنامه‌های متعددی در هفته امر به معروف خبر داد و گفت: هدف از نهضت حسینی در عزاداری‌های محرم مدنظر قرار گیرد.

علی شجاع‌حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با تسلیت ماه محرم، اظهار داشت: هفته اول ماه محرم هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است و در این هفته برنامه سال را در موضوعات امر به معروف و نهی از منکر برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در این هفته تلاش می‌کنیم تا خط سیر برنامه‌های سال را در موضوع امر به معروف و نهی از منکر ترسیم کنیم، ادامه داد: شعار امسال هفته امر به معروف و نهی از منکر نهضت حسینی، گفتمان زینبی نامگذاری شده است.

دبیر ستاد امر به معروف استان کرمان با اشاره به اینکه در این راستا برگزاری همایشی در روز چهارشنبه در سالن شهدای کارگر با حضور بانوان برنامه‌ریزی شده است، افزود: این همایش با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان همراه است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی در این هفته در استان پیش‌بینی شده است، ادامه داد: شناسایی تشکل‌های مردمی فعال، تقدیر از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر، گردهمایی آمران و ناهیان در روز جمعه قبل از نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدا و گردهمایی مبلغین از جمله این برنامه‌ها است.

شجاع‌حیدری با اشاره به اینکه عنوان امروز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر، «نظارت همگانی، جامعه متعالی» است، گفت: قطعاً جامعه‌ای که بخواهد به تعالی، رشد و شکوفایی برسد اگر در موارد مختلف مورد نظارت همگانی و مردمی قرار بگیرد به میزان زیادی از عیب و نقص‌ها و مشکلات آن برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این راستا مردم از طریق تشکیل گروه‌های جهادی، گروه‌های مردمی و تشکل‌های امر به معروف می‌توانند فعالیت داشته باشند، افزود: ما در استان کرمان در 18 عرصه تشکل مردمی داریم و 153 گروه امر به معروف و نهی از منکر در استان ثبت شده و فعالیت دارند.

دبیر ستاد امر به معروف استان کرمان ادامه داد: این تشکل‌های امر به معروف و نهی از منکر در عرصه‌های مختلفی چون عفاف و حجاب، محیط زیست، تربیت بدنی و آسیب‌های اجتماعی  فعال هستند و در همه این عرصه‌ها گروه‌های جهادی و تشکل‌های مردمی داریم.

وی با بیان اینکه در ماه محرم، ماه شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام قرار داریم، گفت: هدف قیام امام حسین علیه‌السلام هم امر به معروف و نهی از منکر بیان شده است و اگر ما در مراسم عزاداری این ماه شرکت می‌کنیم باید هدف اصلی از نهضت آن حضرت را مد نظر داشته باشیم و با تشکیل گروه‌های نظارتی، مردمی و مطالبه‌گری در جهت سالم‌سازی جامعه پیش برویم.

شجاع‌حیدری با اشاره به اینکه روز 21 تیرماه نیز به عنوان روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است و هفته حجاب و عفاف را داریم، گفت: به ‌این مناسبت 21 تیرماه همایشی در کرمان برگزار می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا