اخبار کرمان

اعلام برنامه‌های گلزار شهدای کرمان در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان از برگزاری ویژه‌برنامه‌های چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم در گلزار شهدای بین‌المللی کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کرمان، سعید ایرانمنش ظهر امروز، چهارشنبه، در آستانه چهارمین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان، با تسلیت وفات حضرت ام‌البنین(س) و گرامیداشت روز مادران و همسران شهدا، اظهار داشت: در استان کرمان 21 هزار و 400 نفر جانباز و 6 هزار و 604 شهید داریم که 3 هزار و 500 نفر از والدین شهدا و یک‌هزار و 700 نفر همسر شهید در قید حیات هستند.

وی با ابراز اینکه امسال چهارمین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی با ولادت حضرت زهرا(ع) مقارن شده است که برنامه‌های سالگرد شهادت با این نگاه برنامه‌ریزی شده است، گفت: برنامه‌های هفته مقاومت از 12 تا 18 دی‌ماه در کرمان برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اشاره به اینکه برنامه‌های گلزار شهدای کرمان هر روز عصر قبل از اذان مغرب در این مکان برگزار می‌شود که با حضور سخنرانان و مداحان برجسته کشوری و استانی همراه است، افزود: برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان کشوری و استانی در گلزار شهدای کرمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه “در ساعت‌های مختلف حضور اقشار مختلف مردمی را در گلزار شهدای کرمان و برای زیارت شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی شاهد هستیم”، ادامه داد: برنامه‌های متعددی از جمله روایتگری برای آنها تدارک دیده شده است.

ایرانمنش با اعلام اینکه ویژه‌برنامه روایت حبیب در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم در گلزار شهدای کرمان برگزار می‌شود، گفت: دعای کمیل پنجشنبه 14 دی‌ماه و دعای ندبه 15 دی‌ماه جاری با مداحی مداحان کشوری در گلزار شهدای کرمان برگزار می‌شود.

وی با ابراز اینکه نماز جماعت در گلزار شهدای کرمان برگزار و استقبال بسیار خوبی از آن می‌شود، اضافه کرد: سال گذشته 40 هزار دانش‌آموز از حدود 450 مدرسه از سراسر استان کرمان برای زیارت شهدا به‌ویژه شهید سلیمانی به گلزار شهدای بین‌المللی کرمان آمدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اعلام اینکه “از زمان شهادت حاج قاسم تاکنون 750 زوج جوان مراسم عقد خود را در گلزار شهدای کرمان و از جوار مزار شهید سلیمانی برگزار کردند”، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 24 هزار نفر از زائران حاج قاسم در محدوده گلزار شهدا اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه “تاکنون از بیش از 70 ملّیت از کشورهای مختلف به زیارت مزار مطهر شهید سلیمانی در گلزار شهدای کرمان آمدند”، ادامه داد: در تمام مناسبت‌های مذهبی مراسم عزاداری، فرهنگی و مذهبی در گلزار شهدای کرمان برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اشاره به اینکه تهیه طرح جامع برای بازسازی گلزار شهدای کرمان چندین سال است که مطرح شده است، افزود: امیدوار هستیم به‌زودی این طرح به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه یک طرح هم پیشنهاد شده که به دفتر مقام معظم رهبری ارائه شده است، گفت: در این طرح درخواست شده است در صورت امکان و با توجه به اینکه گلزار شهدای کرمان، یک فضای بین‌المللی شده است و روزانه تعداد زیادی زائر به این مکان مقدس مراجعه می‌کنند برای این گلزار شهدا مانند حرم امام رضا(ع) و یا سایر عتبات، تولیت انتخاب شود.

در این جلسه سردار محمدرضا حسنی، مدیر گلزار شهدای کرمان نیز با تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س)، شهادت شهدای غزه و شهید سیدرضی موسوی، اظهار داشت: در آستانه چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم قرار داریم و تمام تلاش خود را می‌کنیم که از مهمانان و زائران شهید سلیمانی به‌شایستگی مهمان‌نوازی و میزبانی کنیم.

وی با اظهار اینکه بیشترین حجم زائران خارجی مزار مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از کشور پاکستان است، گفت: یک زائر چینی مزار حاج قاسم می‌گفت که خیلی از چینی‌ها اعتقاد دارند که حاج قاسم پادشاه خاورمیانه است.

مدیر گلزار شهدای بین‌المللی کرمان همچنین گفت: تاکنون چندین کتاب از دل‌نوشته‌هایی که در گلزار شهدای بین‌المللی کرمان برای حاج قاسم نوشته شده است توسط ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی چاپ شده است.

وی راجع به حضور دانش‌آموزان در گلزار شهدای کرمان، گفت: در سال تحصیلی جدید و از مهرماه امسال تاکنون 11 هزار دانش‌آموز از مدارس مختلف به گلزار شهدای کرمان و زیارت مرقد شهید سلیمانی آمدند.

حسنی با اعلام اینکه طرح جامع گلزار شهدای کرمان در حال تدوین است و ستاد عتبات عالیات کشور پیگیر آن است، افزود: ۱۰ شرکت بزرگ طرح‌های خود را برای گلزار شهدای کرمان ارائه کردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا