اخبار کرمان

افتتاح خط بازیافت کنسانتره سنگ‌آهن از باطله های فرآوری فولاد در زرند

افتتاح خط بازیافت کنسانتره سنگ‌آهن از باطله های فرآوری فولاد در زرند

تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

به میمنت دهه فجر ؛ خط بازیافت کنسانتره سنگ‌آهن از باطله های فرآوری فولاد با حضور رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس‌جمهور در زرند به بهره برداری رسید.

به گزارش خبر گزاری صداو سیمای مرکز کرمان ، خط بازیافت کنسانتره سنگ‌آهن از باطله های فرآوری فولادبا اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان باحضور رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس‌جمهور، فداکار استاندار کرمان جمعی از مسئولان امروزافتتاح شد.
حجت السلام درویشیان رئیس دفتر بازرسی و نماینده ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه کرمان سرآمد معادن کشور است و ظرفیت های فعال نشده زیادی دارد گفت: ۹۰ درصد معادن ما هنوز بهره برداری نشده و مابقی نیز فرآوری نشده است.
حجت الاسلام حسن درویشیان افزود: معادن کشور ظرفیت جایگزینی نفت، گاز و پتروشیمی و تمامی حوزه ها را دارند؛ معادن به ویژه در استان کرمان که از قدیم معادن زغال سنگ و دیگر معادن این خطه زبانزد است، ظرفیت خوبی برای توسعه دارند.
وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی و بررسی موانع توسعه صنایع معدنی در استان، پیگیری مسئولان استان و اهتمام کشور در دوره‌ای که فرصت خدمت داریم،
رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور ادامه داد: معادن، ظرفیت جایگزینی نفت و پتروشیمی و سایر ظرفیت‌های کشور را به تنهایی دارند.
سید رضا حسینی نژاد فرماندار شهرستان زرند در آیین افتتاحیه این پروژه ٣۵٠ میلیاردی اظهار داشت مواد معدنی که پیشتر به عنوان باطله محسوب می شدند، مجددا وارد بخش سنگ اهن می‌شود ،که با راه انداری این کارخانه ظرفیت تولید سنگ آهن کشور سالانه ۲۵۰ هزار تن افزایش میابد.
خانم عفت شریعتی نماینده زرند و کوهبنان استات کرمان را بهشت معادن کشور عنوان کرد و گفت در دولت سیزدهم اقدامات ارزشمندی و پرشتابی در توسعه منطقه برداشته شده است
وی گفت:شهرستان زرند و بخش یزدان آباد از ظرفیت های صنعتی و معدنی ازرشمندی برخوردار است و راه اندازی این کارخانه کنسانتره در بخش یزدان آباد که بازیافت مواد معدنی از باطله های،سنگ اهن تولید میشود
آقای حیدریان مدیر عامل احداث کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن هماتیتی از باطله های کم عیار، گفت: کلیه مراحل طراحی و ساخت این کارخانه با استفاده از تکنولوزی جدید بدست جوانان متخصص داخلی نصب و راه اندازی شده است
وی افزود ،تولیدات این کارخانه صرفا در کارخانجات گندله سازی مصرف خواهد شد.
با بهره برداری از این کارخانه زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر مسقیم و غیر مستقیم ایجاد شده است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا