اخبار کرمان

افتتاح و کلنگ‌زنی ۸۶۸ پروژه دهه فجر در استان کرمان

استاندار کرمان از افتتاح و کلنگ‌زنی ۸۶۸ پروژه دولتی و غیر دولتی با اعتبار ۱۹.۵ همت در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی امسال در استان کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی فداکار ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: مهمترین و بزرگترین اتفاق سیاسی کشور در سال جاری را در پیش داریم و انتخابات در همه دنیا به عنوان نماد مردم‌سالاری پذیرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۸۴ نفر برای تصدی ۱۰ در کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ۹ حوزه انتخابیه استان کرمان به رقابت می‌پردازند، گفت: 2 هزار و 437 شعبه اخذ رای در استان کرمان پیش‌بینی شده که از این تعداد 960 شعبه سیار و بقیه ثابت هستند.

استاندار کرمان با بیان اینکه از این تعداد ۹۲ شعبه در مناطق صعب‌العبور است، ادامه داد: بیشترین شعب اخذ رای در شهرستان کرمان و کمترین شعب اخذ رای استان در گنبکی است.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه در استان اندیشیده و انجام شده است، گفت: تا کنون یک مانور انتخاباتی برگزار شده و برگزاری دو مانور دیگر نیز در برنامه است.

فداکار با بیان اینکه امسال تغییراتی را در برگزاری انتخابات داریم و تنها ملاک احراز هویت رای‌دهندگان شناسنامه نیست، افزود: تبلیغات نامزدهای انتخاباتی نیز در قانون جدید تفاوت‌هایی دارد که استفاده از ظرفیت صدا و سیما نیز در انتخابات امسال اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه ایام الله دهه فجر یادآور روزهای پیروزی انقلاب و آرمان‌هایی است که مردم به واسطه آن انقلاب کردند، بیان کرد: این ایام فرصتی برای بیان خدمات و دستاوردهای مسئولان و دولتمردان نظام است.

استاندار کرمان با بیان اینکه امسال هم کاهش نرخ رشد بیکاری را در استان کرمان داشتیم و هم رتبه کسب و کار استان بهبود یافته است، گفت: رتبه کسب و کار استان کرمان در فصل پاییز در رتبه ۱۲ کشوری است.

وی با اشاره به اینکه در دو سال دولت سیزدهم اتفاقات خوبی در کشور رقم خورده است، افزود: بعد از ۱۰ سال با وجود فشارهای دشمن و محدودیت و تحریم‌های ناجوانمردانه نرخ رشد اقتصادی کشور 4 درصد مثبت بوده است و کاهش نرخ رشد نقدینگی به 25 درصد رسیده است.

فداکار با بیان اینکه عضویت جمهوری اسلامی در برخی اتحادیه‌های منطقه‌ای و جهانی از دیگر دستاوردهای نظام در دولت سیزدهم است، ادامه داد: اقداماتی که در راستای شفافیت انجام شده و و انتشار اسامی بدهکاران بانکی، اقداماتی که در حوزه بهداشت و درمان و بیمه‌ای انجام شده و افتتاح برخی پروژه‌های نیمه تمام که سال‌ها باقیمانده بودند از دیگر اتفاقات خوبی است که در این دولت رقم خورده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۴ همت پروژه بزرگ بعد از دهه فجر و تا قبل از سال جدید در استان کرمان افتتاح می‌شود، گفت: پروژه‌های بزرگی مانند مجتمع مس درآلو و ورزشگاه رفسنجان از جمله این پروژه‌ها است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در دهه فجر امسال در بخش دولتی پروژه‌های زیادی در استان کرمان افتتاح می‌شود، بیان کرد: 594 پروژه دولتی با اعتبار 6 هزار و 700 میلیارد تومان در این ایام افتتاح و 193 پروژه با اعتبار 5 هزار و 100 میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

وی از افتتاح و کلنگ‌زنی 868 پروژه دولتی و غیر دولتی با اعتبار 19.5 همت در دهه فجر امسال در استان کرمان خبر داد و افزود: یک‌هزار میلیارد تومان پروژه‌های راه‌وشهرسازی، 700 میلیارد تومان پروژه‌های آب منطقه‌ای، یک‌هزار و 200 میلیارد تومان طرح‌های راهداری شمال و جنوب استان، یک‌هزار و 600 میلیارد تومان پروژه‌های شرکت گاز از جمله این پروژه‌ها است.

فداکار با بیان اینکه ۱۷۹ فضای آموزشی در سال جاری با یک‌هزار و 52 کلاس در استان کرمان افتتاح شده است، گفت: 46 هزار نفر تعهد اشتغال استان کرمان در سال جاری بوده که تاکنون 48 هزار اشتغال ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه زغال‌سنگ کرمان یک ظرفیت تاریخی در استان کرمان است که سه شهرستان ما درگیر آن هستند، افزود: طی سالیان زیادی سرمایه‌گذاری خوبی در این معادن انجام نشده و نوسازی نشده بود و بازدهی خوبی نداشتند.

استاندار کرمان با بیان اینکه برای نجات این معادن کارهای زیادی انجام شده است، ادامه داد: در سفر وزیر کار به استان کرمان پیشنهاد داده شد که شرکت زغال‌سنگ کرمان از زیرمجموعه بازنشستگی فولاد بیرون آمده و زیرپوشش شرکت صدر تامین برود.

وی با اشاره به اینکه کارخانه فولاد مشیز بردسیر نیز در اختیار جهاد نصر بود که با چالش مواجه شد بود، افزود: این کارخانه نیز یک‌و‌نیم ماه تعطیل بود و حدود 600 کارگر آن بیکار شده بودند که با پیگیری‌های انجام شده این کارخانه تحویل شرکت گهرزمین شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا