اخبار کرمان

افزایش آلودگی هوا در استان کرمان

رئیس اورژانس کرمان با اشاره به افزایش آلودگی هوا در برخی از مناطق استان کرمان، گفت: توصیه می‌شود افراد به ویژه گروه‌های پرخطر تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

سیدمحمد صابری در گفت‌وگو با خبرنگار در کرمان، با اشاره به اینکه آلودگی هوا، خیزش گردوخاک، افزایش غلظت غبار و کاهش کیفیت هوا در برخی از شهرستان‌های استان کرمان از روز گذشته آغاز شده و تا چند روز آینده هم ادامه دارد، اظهار داشت: این احتمال جود دارد که میزان آلودگی هوا در امروز و فردا قدری بیشتر هم شود.

وی با بیان اینکه مردم عزیز در این شهرستان‌ها رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی را بیشتر مدنظر قرار دهند تا با مشکلات کمتری مواجه شوند، افزود: توصیه اکید ما به هموطنان این است که در این شرایط جوی تنها در مواقع ضروری از منزل و یا محیط کار خارج شده و در فضای باز قرار گیرند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: توصیه می‌شود در زمان حضور در منزل و یا محیط کار حتماً درب و پنجره‌ها را ببندند تا هوای آلوده وارد ساختمان نشود؛ در صورتی که مجبور به حضور در هوای آلوده حتماً از ماسک استفاده کنند، حتی استفاده از پارچه یا حوله مرطوب در این شرایط بهتر از ماسک است تا هوای آلوده  وارد سیستم تنفسی افراد نشود.

وی بیان کرد: این هوا برای بعضی از گروه‌ها مانند افراد سالمند، بانوان باردار و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای ریوی، تنفسی، قلبی و کلیوی دارند خطر بیشتری دارد و توصیه می‌شود این گروه‌ها نکات ایمنی را بیشتر از دیگران رعایت کنند.

صابری با اشاره به اینکه به دلیل آلودگی هوا در معابر به ویژه در سطح جاده‌ها ممکن است کاهش دید را داشته باشیم، گفت: توصیه می‌شود عابران هنگام عبور از عرض جاده‌ها، معابر و خیابان‌ها دقت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه به رانندگان هم توصیه می‌شود در این شرایط جوی با سرعت پایین‌تر و سرعت مطمئنه حرکت کنند، افزود: در مناطقی هم که پیک آلودگی هوا را داریم توصیه می‌شود با چراغ روشن حرکت کنند و توجه ویژه‌ای به عابران پیاده به ویژه در مناطق مسکونی و جاده‌های روستایی داشته باشند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: با توجه به اینکه این روزها آلودگی هوا را داریم افراد اگر با مشکلی مواجه شدند حتماً با اورژانس تماس گرفته در صورت لزوم مشاوره‌های درمانی لازم را دریافت کرده و درصورت نیاز به حضور همکاران ما، حتماً به محل اعزام می‌شوند ضمناً بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی ما هم به صورت شبانه روز آماده ارائه خدمات هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا