جیرفتهتل ها و اقامتگاه های جیرفت

اقامتگاه بوم گردی آدور جیرفت

اقامتگاه بوم گردی آدور جیرفت

اقامتگاه بوم گردی آدور در روستای دهنو شهر جیرفت استان کرمان و در بخشی از مزرعه آراتا واقع شده که مجموعه ای زیبا از سوئیت های کپری است.

کپر نام کلبه هایی در جنوب کشور است که از چوب نخل خرما و شاخه های نخل وحشی ساخته شده است. این کلبه ها به صورت گرد ساخته می شود به نام های گرتوپ یا گردتوپ هم نامیده می شود. علت نام گذاری این اقامتگاه وجود گیاهی بومی به نام آدور با خواص دارویی فراوانی در این منطقه است.
در مجاورت این اقامتگاه یک دریاچه زیبا و پر آب وجود دارد که منظره هایی زیبا و دیدنی در هنگام غروب آفتاب به وجود آورده است. درختان نخل های بلند اطراف این دریاچه جذابیت آرامش بخشی به این اقامتگاه داده است که لذت دیدن آن ها در غروب آفتاب بسیار زیبا و منحصر به فرد است.
در اقامتگاه بوم گردی آدور پرندگان محلی و حیوانات اهلی در کنار مهمانان این خانه ی بومی تجربه ی جالبی را برای گردشگران به وجود آورده است همچنین در این مجموعه یک استخر شنای سرپوشیده هم برای آبتنی تعبیه شده است.

بوم گردی آدور ۳ باب سوئیت ۲ خوابه با ظرفیت پذیرش و اسکان ۶ نفر دارد که هر کدام دارای حیاط، مکانی برای برپایی آتش، سرویس بهداشتی و حمام هستند.
گردشگران و مهمانان عزیز با اقامت در این خانه ی بومی می توانند با هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه از انواع غذا های محلی نظیر آبگوشت بادمجان و کشک، آبگوشت زیره، آش گندم شیر، اوماچ آش، خورشت بز قورمه، خورش آلوچه، خورش به آلو، زیره پلو و کشک کدو و مجور کدو سفارش دهند و در فضای باز و زیبای این اقامتگاه به سرو آنها بنشینند.

اقامتگاه بوم گردی آدور جیرفت

اقامتگاه بوم گردی آدور جیرفت

اقامتگاه بوم گردی آدور جیرفت

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا