ارزوئیههتل ها و اقامتگاه های ارزوئیه

اقامتگاه بوم گردی اناران ارزوئیه

اقامتگاه بوم گردی اناران ارزوئیه

 

 این اقامتگاه در استان کرمان، شهرستان ارزوئیه، دهستان دهسرد، روستای خسروآباد واقع شده است. این خانه بومی، خانه ای قدیمی با قدمت حدود 100 سال می باشد که پس از مرمت و بازسازی در سال 1397 افتتاح شد و با عنوان اقامتگاه بوم گردی اناران فعالیت خود را در حوزه بوم گردی آغاز نمود.

درباره اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی اناران دارای یک هال پذیرایی ۲۴ متری (مخصوص تور ها) و ۳ اتاق به صورت یک اتاق ۱۲ متری، یک اتاق ۲۴ متری، یک اتاق ۳۰ متری با سرویس کف خواب می باشد که در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش ۳۰ گردشگر را دارد. لازم به ذکر است که می توان از هال پذیرایی ۲۴ متری مشترک با اتاق ۱۲ متری نیز استفاده کرد. همه اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی می باشد بنابراین مهمانان گرامی می بایست از سرویس بهداشتی (۲ توالت ایرانی) و یک حمام داخل محوطه اقامتگاه به صورت مشترک استفاده نمایند. گفتنی است که آلاچیق هایی نیز برای استراحت، دورهمی و استفاده از هوای دل انگیز روستا و لذت بردن از فضای سرسبز و دلباز محوطه فراهم شده است.

امکانات و خدمات ارائه شده

از جمله امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی اناران برای رفاه مسافران گرامی در نظر گرفته می توان به راهنمای محلی تورهای گردشگری، پارکینگ غیرمسقف داخل محوطه اقامتگاه با ظرفیت ۲ ماشین سواری، آشپزخانه دارای تمامی امکانات مورد نیاز آشپزی برای جمعیت های کمتر از ده نفر و سیستم سرمایشی و گرمایشی (کولر آبی، پنکه رومیزی، شومینه هیزمی، بخاری برقی و چراغ نفتی) اشاره کرد. لازم به ذکر است که مهمانان عزیز در صورت تمایل با هماهنگی قبلی با پرسنل این خانه بومی می توانند از انواع غذاهای لذیذ محلی و سنتی اقامتگاه اناران نظیر کشک و بادمجان، آبگوشت، آش رشته، قاتوق بنه، قاتوق سیب، آش مغزو و… سفارش دهند و میل نمایند.

موقعیت جغرافیایی

خسروآباد روستایی از توابع دهستان دهسرد شهرستان ارزوئیه استان کرمان می باشد که در فاصله ۴۱ کیلومتری شمال شرقی ارزوئیه و ۲۲۰ کیلومتری جنوب مرکز استان (کرمان) واقع گردیده است. روستای خسروآباد در منطقه ای کوهستانی و سردسیر قرار دارد و بهترین زمان سفر به این منطقه فصل بهار و تابستان می باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا