شهربابکهتل ها و اقامتگاه های شهربابک

اقامتگاه بوم گردی خونه سنگی میمند – شهربابک 

اقامتگاه بوم گردی خونه سنگی میمند – شهربابک

 

اطلاعات اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی خونه سنگی در استان کرمان، شهرستان شهربابک، روستای تاریخی میمند واقع شده است. این خانه بومی قدمتی ۳۰۰۰ ساله دارد و از نکات قابل توجه و جالب این اقامتگاه این است که در دل صخره ها ساخته شده و گردشگران تجربه ای متفاوت با اقامت در این مکان دیدنی خواهند داشت.

درباره اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی خونه سنگی شامل ۴ اتاق ۳۰ متری ۲ تخته است که علاوه بر آن دارای سرویس کف خواب نیز می باشند که در مجموع ظرفیت پذیرش و اسکان ۲۰ گردشگر را دارد. به دلیل سنگی بودن اقامتگاه، تمامی اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند بنابراین مسافران گرامی میبایست از سرویس بهداشتی ( ۱ توالت ایرانی ) که بین اتاق ها تعبیه شده به صورت مشترک استفاده نمایند. لازم به ذکر است که این بوم گردی دارای حمام اختصاصی نمی باشد و گردشگران عزیز می توانند از حمام عمومی روستا استفاده نمایند.

خدمات و امکانات ارائه شده

از جمله امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی خونه سنگی برای رفاه مسافران گرامی در نظر گرفته می توان به راهنمای تورهای گردشگری، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی برای راهنمایی گردشگران خارجی، پارکینگ غیرمسقف در ملک شخصی جلو اقامتگاه و سیستم گرمایشی ( بخاری برقی ) اشاره کرد. لازم به ذکر است که به دلیل آب و هوای مطبوع در فصل تابستان و سنگی بودن اتاق ها نیازی به استفاده از سیستم سرمایشی نمی باشد. گفتنی است که طبیعت گردان گرامی در صورت تمایل و هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه می توانند از انواع غذاهای محلی و لذیذ این اقامتگاه نظیر قورمه، کشک و بادمجان، بزقورمه، اشکنه، کال جوش و صبحانه محلی سفارش دهند و میل نمایند. از جمله برنامه های خاص و ویژه این اقامتگاه برای مهمانان عزیز می توان به گشت و گذار در روستا و بازدید از جاذبه های گردشگری اطراف میمند اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی

روستای صخره ای میمند از توابع بخش مرکزی شهرستان شهربابک استان کرمان است که در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهربابک و ۲۳۰ کیلومتری غرب مرکز استان ( کرمان ) واقع شده است که از شمال به شهرستان رفسنجان و از طرف جنوب شرقی به شهرستان سیرجان محدود می شود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا