شهربابکهتل ها و اقامتگاه های شهربابک

اقامتگاه بوم گردی دونا شهربابک

اقامتگاه بوم گردی دونا شهربابک

اقامتگاه بوم گردی دونا در استان کرمان، شهرستان شهربابک، بلوار معلم، کوچه حسن آباد شمالی قرار گرفته است. این خانه بومی با قدمت ۲۵۰ سال پس از مرمت و بازسازی در سال ۱۳۹۵ افتتاح شد و با عنوان اقامتگاه بوم گردی دونا در حوزه بوم گردی شروع به فعالیت نمود.

درباره اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی دونا یک خانه باغ ۶۰۰۰ متری شامل ۴ کپر، ۱۳ تخت سنتی و ۳ اتاق به صورت ۲ اتاق ۱۲ متری و یک اتاق ۶۰ متری با سرویس کف خواب می باشد که در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش ۲۵ گردشگر را دارد. تمامی اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند بنابراین مهمانان گرامی می بایست از سرویس بهداشتی ( ۱ توالت ایرانی و ۲ توالت فرنگی مشترک با حمام ) و ۳ حمام داخل محوطه اقامتگاه به صورت مشترک استفاده نمایند. از برنامه های ویژه و خاص این اقامتگاه برای طبیعت گردان عزیز می توان پخت نان محلی، آموزش آشپزی، جشنواره چهارشنبه سوری، تیرگان و نوروز را نام برد.

خدمات و امکانات ارائه شده

از جمله امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی دونا برای رفاه مسافران گرامی در نظر گرفته می توان به راهنمای تورهای گردشگری، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی برای راهنمایی مسافران غیرایرانی، اینترنت ( برای مسافران خارجی رایگان )، پارکینگ غیرمسقف داخل محوطه اقامتگاه با ظرفیت ۶ ماشین، قهوه خانه، شربت خانه و سیستم سرمایشی و گرمایشی ( کولر آبی، بخاری گازی و شومینه هیزمی ) اشاره کرد. لازم به ذکر است که گردشگران گرامی می توانند در صورت تمایل و هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه از انواع غذاهای محلی و لذیذ این بوم گردی نظیر بزقورمه، آبگوشت، قاتوق بنه، اشکنه، کله جوش و…سفارش دهند و میل نمایند.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان شهربابک در غربی ترین نقطه استان کرمان و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مرکز استان ( کرمان ) واقع شده است. شهربابک از شمال به استان یزد، از جنوب به شهرستان سیرجان و از شرق به رفسنجان محدود می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا