اخبار کرمان

الحاق زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان باید به سرعت انجام شود

استاندار کرمان گفت: الحاق زمین به شهرها برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف استان کرمان باید به سرعت انجام شود و مردم را نباید معطل گذاشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، شورای مسکن استان صبح امروز با حضور محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان، سیدمصطفی آیت‌الهی موسوی، معاون امور عمرانی استانداری کرمان و رضا حافظی، مدیرکل راه و شهرسازی استان در دفتر استاندار کرمان برگزار و آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن استان کرمان بررسی شد.

محمدمهدی فداکار در این جلسه، اظهار داشت: الحاق زمین به شهرها برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف استان کرمان باید به سرعت انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم را نباید معطل گذاشت، گفت: از طرف دیگر اگر زمین مورد نیاز این طرح در سطح شهرها و بخش‌های اطراف کرمان تامین نشود، سرریز متقاضیان این طرح به سمت مرکز استان می‌آید که مشکلات بعدی را به دنبال دارد.

رضا حافظی، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه ۳۵ درصد ثبت‌نام و متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن استان کرمان در شهرستان کرمان هستند، اظهار داشت: کرمان، سیرجان، رفسنجان و بم بیشترین ثبت‌نامی‌های این طرح را دارند.

وی با بیان اینکه تعداد ثبت‌نامی‌های طرح نهضت ملی مسکن در شمال استان کرمان به 224 هزار و 107 نفر رسیده است، گفت: در شهر کرمان 9 هزار و 717 واحد پروانه خود را دریافت کردند و بیش از 4 هزار و 700 واحد در مرحله پایان اسکلت و سقف قرار دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه پروژه نهضت ملی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سه فاز در حال اجرا است، بیان کرد: فاز اول این پروژه پیشرفت خوبی دارد و هزار و ۵۷۶ واحد در این سایت ساخته می‌شود.

سیدمصطفی آیت‌الهی موسوی، معاون امورعمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه حدود دو برابر بیش از سهمیه استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نامی داشتیم، افزود: معارضات سایت 108 هکتاری برای الحاق به طرح برطرف شده است و آب و فاضلاب در این زمینه همکاری خوبی داشتند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا