اخبار کرمان

امام جمعه کرمان: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی تاییدی بر استقلال ‌کشور است

امام جمعه کرمان با بیان اینکه ما مردمی تکلیف محور هستیم و به تکلیف خود عمل می‌کنیم و از سوی دیگر به کشور خودمان علاقه‌مند هستیم، گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای تاییدی بر استقلال این کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در ایراد خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بزرگ امام علی علیه السلام‌ با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای  الهی در همه زوایای زندگی، اظهار داشت: حضرت علی علیه السلام فرموند تقوا را حفظ کنید و با تقوا خودتان را حفظ کنید؛ تقوا اجازه نمی‌دهد مرتکب گناه شوید و در روز قیامت آدمی که تقوا را رعایت کرده دست پر است.

وی با اشاره اینکه یکی از عواملی که کمک می‌کند انسان در ابتلائات و امتحانات الهی موفق شود، توجه و مطالعه سرگذشت اقوام، ملت‌ها، حکومت‌ها و انسان‌های پیشین است، ادامه داد: این مطالعه جنبه‌های تربیتی بسیاری دارد و خداوند همواره بر توجه به سرگذشت پیشینیان تاکید کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه علت پیروزی پیامبران الهی در برابر دشمنانشان مقاومت و ایستادگی و صبر آنها است، ادامه داد: قرآن کتاب هدایت است و قصص قرآن برای هدایت و درس و عبرت گرفتن انسان‌ها بیان شده است و عبرت نقش مهمی در تربیت انسان دارد.

وی با اشاره به اینکه سرگذشت و شرح حال گذشتگان در تربیت آدمی اثرات زیادی داشته و حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه بارها به این مسئله تاکید کردند، افزود: امت‌هایی که در دنیا مغرور شدند، به هلاکت رسیدند و عده‌ای فریب دنیا را نخوردند و از این دنیا برای عمل به وظایف خود استفاده کردند.

علیدادی سلیمانی در بیان خطبه دوم نماز جمعه امروز کرمان با تسلیت رحلت حضرت زینب (س)، اظهار داشت: حضرت زینب (س) چهره جریان‌ساز در حادثه مهم کربلا بودند؛ شخصیتی صبور که مبلغ بزرگ حادثه کربلا بودند و در شرایطی که از رسانه‌های امروز خبری نبود، حادثه کربلا را بدون کم و زیاد به جهان امروز رساندند.

وی با اشاره به اینکه تغییر قبله مسلمانان از بیت المقدس به کعبه تحول بزرگی در تاریخ اسلام به وجود آورد، گفت: قرارداد ننگین کمپ دیوید بین مصر و رژیم جعلی اسرائیل، نشان داد نشستن بر سر میز مذاکره با اسرائیل چیزی جز ضرر ندارد و پس از گذشت سال‌ها می‌بینید که وضعیت در فلسطین و غزه چگونه است و این قرارداد هیچ نفعی حتی برای مصر و جهان اسلام هم نداشت.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در ایام بازگشت امام راحل به میهن اسلامی هستیم، افزود: این کشور دارای ریشه و پیشه بزرگی است و امام خمینی (ره) باهنرمندی غرور ملی و دینی مردم ما را زنده و آنها را متوجه پیشینه خود کرد که نتیجه آن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به پیشینه پر افتخار کشور ایران و مردم این آب و خاک و ایستادگی این مردم در برابر اجنبی‌ها، بیان کرد: مردم این سرزمین در مقاطع مختلف تاریخی درخشش داشتند و در تاریخ این سرزمین مردان بزرگی به صحنه مبارزه آمدند و جان خود را از دست دادند.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) مردم ایران را متوجه این ریشه و پیشه کرد، افزود: این کشور کشور قرآن و قبله است و مردم این سرزمین هم قرآن را مقدس می‌دانند و مقید به تلاوت قرآن هستند و هم رو به کعبه نماز می‌خوانند و در برابر خداوند سر به سجده می‌سایند.

وی با اشاره به اینکه این کشور پرچمدار زنده‌نگهداشتن تاریخ اهل‌بیت (ع) و دلداده اهلبیت (ع) است، گفت: این کشور امید به مهدویت و حضرت مهدی (ع) بسته است؛ ملت ایران ملت امام حسین (ع) است و امام (ره) با هنرمندی غیرت دینی این مردم را در کنار غرور ملی آنها زنده کرد و مردم حول محور نورانی امام (ره) جمع شدند و انقلابی شکوهمند را رقم زدند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه تا ایرانی غرور دینی و ملی دارد و پشت سر مقام معظم رهبری ایستاده، هیچ قدرت مادی در دنیای امروز حریف آن نیست و در همه صحنه‌ها موفق است، ادامه داد: این کشور توانست از حوادث سخت و تلخ عبور کند و امام (ره) توانست بسترساز این پیروزی شود و با سامان دادن انسجام ملی و وحدت اسلامی انقلاب را به پیروزی رساند.

وی با اشاره به اینکه امروز هم مردم در خدمت رهبر معظم انقلاب هستند و منتظرند که فرامین رهبری را عملیاتی کنند، گفت: یکی از این فرامین مهم مشارکت جدی در انتخابات است و ما در انتخابات به مشارکت بالای مردم نیاز داریم.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه ما مردمی تکلیف محور هستیم و به تکلیف خود عمل می‌کنیم و از سوی دیگر به کشور خودمان علاقه‌مند هستیم، ادامه داد: حضور مردم در پای صندوق‌های رای تاییدی بر استقلال این کشور است.

وی با اشاره به اینکه ما برای استقلال این میهن هزینه‌های بزرگ و خون‌های زیادی داده‌ایم، افزود: می‌خواهیم شان و جایگاه کشور مورد توجه دوست و دشمن قرار گیرد و از این رو این مردم در انتخابات پیش رو مشارکت بالایی را رقم خواهند زد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا