اخبار کرمان

امام جمعه کرمان: خط شهدا خط روشن هدایت انسان است

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه شهدای انفجار تروریستی کرمان دوست و دشمن را خوب شناختند و در صحنه حضور یافتند، گفت: خط شهدا خط روشن هدایت انسان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌‌سلیمانی بعد از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انفجار تروریستی کرمان که با حضور خانواده شهید سپهبد قاسم سلیمانی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عالی کشور، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان، سردار حسین معروفی، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین و سردار محمدعلی نظری، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان برگزار شد، اظهار داشت: در پیشگاه خداوند رنگ پوست، نژاد و اینکه انسان‌ها اهل کجا هستند اهمیتی ندارد و قرآن معیارهایی را برای عزیز شدن انسان‌ها در پیشگاه خداوند عنوان کرده است.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید آنها که می‌دانند با آنها که نمی‌دانند برابر نیستند، گفت: اینکه چه کسی به خدا نزدیکتر است و چه کسی با تقواتر است از معیارهای انسان سعادتمند است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه زائر حاج قاسم با وجود اینکه می‌داند ممکن است حضور در گلزار شهدا خطراتی برای او داشته باشد، به این مکان می‌آید، افزود: خداوند برای جهاد در راه خدا امتیاز قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه شهدای انفجار تروریستی کرمان دوست و دشمن را خوب شناختند، در صحنه حضور یافتند و ممتاز شدند، ادامه داد: شأن و جایگاه شهدا آنقدر زیاد است که ما به آنها نیاز داریم و آنها هیچ نیازی به ما ندارند.

علیدادی‌‌سلیمانی با بیان اینکه خانواده شهدا امروز افتخار ما هستند که چشم و چراغ راه شدند و از خداوند می‌خواهیم ما را ادامه دهنده راه شهدا قرار دهد، گفت: خط شهدا خط روشن هدایت انسان است.

به گزارش تسنیم، در این مراسم پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت تعداد زیادی از زائران در انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان قرائت شد.

امام جمعه کرمان: خط شهدا خط روشن هدایت انسان است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا