اخبار کرمان

امام جمعه کرمان: دشمن از انتقام ملت ایران در امان نخواهد بود

امام جمعه کرمان با بیان اینکه موشک‌های سپاه پیام‌های زیادی برای دشمنان داشت، گفت: دشمن از انتقام ملت رشید ایران در امان نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی بزرگ امام علی(ع) با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در اهمیت این فریضه الهی در راستای جلب رضایت خداوند، اظهار داشت: حضرت علی(ع) می‌فرماید مردم حواستان باشد که اعمال نیک شما را به خداوند نزدیک می‌کند و باعث می‌شود به درجات شما بیفزاید و توبه و بازگشت از گناه برای شما سودمند است.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته پیرامون تربیت انسان از نگاه قرآن، گفت: توجه به آزمایش‌ها و امتحانات الهی لازم است و با نگاه دینی می‌توانیم از این آزمایش‌ها سربلند بیرون بیاییم و در امتحان الهی باید از خداوند استمداد بطلبیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه گاهی اوقات مشکل ما در شناخت حق است؛ دلمان می‌خواهد از جبهه حق دفاع کنیم اما حق را به خوبی نمی‌شناسیم، ادامه داد: گاهی نیز وسوسه‌های جن و انس باعث می‌شود ما در امتحان الهی مردود شویم پس باید همیشه مراقبت کرد.

وی با اشاره به اینکه گاهی اوقات مشکل ما در مبارزه و مواجهه با دشمن بی‌رحم است؛ شیطانی که تمام دارایی خود را به آتش کشید و به خودش رحم نداشت اصلاً به ما رحم نخواهد کرد، افزود: یکی دیگر از مشکلات ما لغزش‌های احتمالی است، این لغزش‌ها از نظر ما کوچک هستند اما حتماً ما را مورد آسیب قرار می‌دهند.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه امام علی(ع) در این باره می‌فرماید خدایا بر من ببخش آن حرف‌ها و کلماتی که در ظاهر من را به شما نزدیک می‌کند اما دل من با آن مخالفت می‌کند و دلم اجازه نمی‌دهد حرف خوب عملیاتی شود، گفت: امام علی(ع) فرمود خدایا بر من ببخشید نگاه‌های گناه آمیز را، نگاهی که با آن دیگران تحقیر می‌شوند و نگاهی که بستر ظلم فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دنیا آنگونه رقم خورده است که این اشارت‌های گناه‌آلود مورد بررسی قرار نمی‌گیرد اما در محکمه عدل الهی مورد حساب و کتاب قرار خواهد گرفت، افزود: در قرآن کریم آمده است که آیا ندانست که خدا می‌بیند، خدا هر آنچه که در دل‌های ما می‌گذرد نیز بر آن آگاه و واقف است.

امام جمعه کرمان در بیان خطبه دوم با تبریک ولادت با سعادت امام محمدتقی حضرت جوادالائمه(ع) و ولادت امام علی(ع) مولود کعبه، اظهار داشت: قدر پدر و مادر خود را بدانید و بر دستان آنها بوسه بزنید و هر چه از سن آنها می‌گذرد بیشتر آنها را مورد توجه قرار دهید.

وی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) تربیت شده شخص نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) است که همواره به دنبال جذب رضایت الهی و خدمت به مردم بوده است، گفت: شخصیت امام علی (ع) آنقدر والا است که نه تنها مسلمانان بلکه اندیشمندان غیرمسلمان نیز سخنان گوهرباری از این امام شیعیان دارد.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه در ایام با برکت اعتکاف قرار داریم، ادامه داد: بنده‌های واقعی خدا در این ایام به مدت سه روز عبادت خالصانه را پیشه می‌کنند، در خانه خدا معتکف می‌شوند و خودسازی را تمرین می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز روز غزه نام‌گذاری شده است، بیان کرد: در نگاه دینی تمام مسلمانان واحد هستند و جغرافیا و مرزها آنها را از هم جدا نمی‌کند و اگر به مسلمانی ظلم شد، قلب مسلمانان باید از این ظلم جریحه‌دار شود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه جامعه اسلامی باید نسبت به مسلمانان عالم حساس باشد و این نگاه دینی ما است، گفت: حوادثی که در غزه رقم می‌خورد، قلب تمام جهان اسلام را تحت تاثیر قرار داده و هر فردی به اندازه خود باید به مردم غزه کمک کند.

وی با اشاره به اینکه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه نفرت‌آمیز است، افزود: جنایات اسرائیل مظلومیت مردم غزه را برجسته کرد و امروز در خیابان‌های کشورهای غربی، مردم شعار دفاع از غزه را سر می‌دهند و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه منطقه برای رژیم صهیونیستی ناامن است و می‌بینیم که اسرائیل در مقابل طوفان مهم الاقصی قدرت تصمیم خود را از دست داده است، ادامه داد: به یاری خدا مسلمانان جهان در آینده نزدیک پیروزی مردم غزه را جشن خواهند گرفت و این جنایات اسرائیل وحدت مسلمانان را بیشتر کرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم کرمان به وسیله دشمنان اسلام به خاک و خون کشیده شدند و بخشی از انتقام شهدای انفجار تروریستی کرمان را توسط سپاه پاسداران دیدیم، گفت: موشک‌های سپاه پیام‌های زیادی داشت؛ با دقت بالا و حجم تخریب بالا و فاصله قابل توجه از محل شلیک تا نقطه هدف، همه اینها برای دشمن پیام دارد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه پیام مهم این انتقام این بود که ملت رشید ایران اجازه این حرکت‌های کور را نخواهند داد و دشمن در امان نخواهد بود، افزود: از طرف مردم کرمان و خانواده‌های شهدای انفجار تروریستی از همه کسانی که انتقام شهدای کرمان را کلید زدند تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با ائمه جمعه سراسر کشور دیدار داشتند و فرمایشات سرنوشت سازی بیان کردند که امیدواریم در صحنه عمل این سخن‌ها اجرایی شود، گفت: رهبر معظم انقلاب وظیفه خطیب جمعه را در این دیدار تشریح کردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا