اخبار کرمان

امام جمعه کرمان: دشمن بر روی میزان مشارکت مردم در انتخابات حساب باز کرده است

امام جمعه کرمان گفت: دشمن بر روی میزان مشارکت مردم در انتخابات حساب باز کرده است و هر که به عزت ایرانی اسلامی ما اعتقاد دارد باید در انتخابات شرکت کند و اجازه موفقیت دشمن در توطئه‌های شوم خود را ندهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز ظهر در بیان خطبه‌های نماز وحدت بخش جمعه در مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در تمام شئون زندگی، اظهار داشت: حضرت علی (ع) فرمود «نتیجه رعایت تقوا نجات انسان در دنیا است و جلب رضایت خداوند را در بر دارد.»

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته پیرامون تربیت انسان در نگاه دینی و قرآنی، گفت: خداوند در همه حال انسان را مورد امتحان الهی قرار می‌دهد و یکی از راهکارهای سربلند بیرون آمدن از امتحان الهی صبور بودن است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید «بشارت می‌دهم شما را به صبر»، یعنی کاملاً باید بر خود مسلط باشیم و در سختی‌ها و مصائب صبر و حوصله را پیشه کنیم و مضطرب نشویم، ادامه داد: صبر، یعنی مقاومت کردن در حوادث و شرایط زندگی.

وی با اشاره به اینکه قرآن وعده داده است که خداوند با صابرین است و کمک خواهد کرد و خداوند صابرین را دوست دارد، افزود: صبور بودن باید در جهت رضایت خداوند باشد نه ترسیدن از ظالم و این موضوع را باید مورد توجه قرار داد.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه آخرت نیک از آن کسانی است که صبر و حوصله را در راستای رضایت خداوند به‌کار می‌گیرند، گفت: این افراد برای خدا گناه و معصیت را ترک می‌کنند و در حالی که شرایط گناه برای آنها فراهم می‌شود، مقاومت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی پیامبر اسلام (ص) تبلیغ دین را آغاز کرد، خیلی حرف‌ها شنید و سختی‌های زیادی را متحمل شد اما برای رضایت خداوند صبر و مقاومت کرد و تسلیم نشد چرا که خداوند با صابرین است.

امام جمعه کرمان در بیان خطبه دوم نماز جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، اظهار داشت: مادران و همسران شهدا ایثارگری را با تمام وجود به تصویر کشیدند و صحنه‌های سخت زندگی را با صبر و استقامت پشت سر گذاشتند که تکریم خانواده شهدا بسیار اهمیت دارد.

وی با تبریک سالروز میلاد حضرت عیسی (ع)، گفت: مسیحیت در سازمان ملل حق وتو دارد و متاسفانه حاکمان مسیحی در دفاع از مردم مظلوم غزه خوب عمل نکردند.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه جامعه مسیحیت باید به دستورات دین و پیامبر خود جامه عمل بپوشانند و توصیه‌های پیامبر خود در دفاع از مظلوم را اجرایی کنند نه اینکه در سازمان ملل دفاع از مظلوم را وتو کنند، افزود: حکام مسیحی به دین مسیحیت برگردند و به دستورات دینی خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه کرمانی‌ها در حوادث انقلاب عملکرد خوبی داشتند و یکی از این حوادث به آتش کشیدن مسجد جامع توسط عمال رژیم ستمشاهی است، ادامه داد: مردم کرمان در این واقعه در دفاع از ولایت و انقلاب به مسجد آمده بودند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه پنج دیماه را در پیش داریم، گفت: در این روز زلزله بم اتفاق افتاد و تعداد زیادی از هموطنان ما جا خود را از دست دادند که باید از این حوادث درس گرفته و ساختمان‌های خود را مقاوم کنیم تا از تلفات پیشگیری شود.

وی با محکوم کردن جنایات اسرائیل در قتل عام مردم بی‌گناه غزه، افزود: اسرائیل در این حملات نه به آزادی اسرای خود رسید و نه موفق شد حماس را از بین ببرد حتی حماس قوی‌تر هم شده است.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه حملات رژیم صهیونیستی فقط کشتن زنان و کودکان را در بر دارد و در حقیقت روز به روز به نابودی خود کمک می‌کند، ادامه داد: جبهه مقاومت در یمن و لبنان در کنار غزه هستند و حملات اسرائیل را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی فقط گوشه‌ای از قدرت کشورهای اسلامی را می‌بیند، تصریح کرد: اگر این حملات وحشیانه ادامه داشته باشد قطعاً سایر کشورها هم پاسخ اسرائیل را خواهند داد و دریای سرخ گورستان کشتی‌های کمک کننده به اسرائیل خواهد شد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در پایان سال انتخابات را در پیش داریم که برای کشور بسیار سرنوشت‌ساز است، گفت: مسئولان در تدارک برگزاری یک انتخابات سالم و صحیح هستند، هیئت‌های اجرایی و نظارت تشکیل شده و باید به وظایف خود با عدالت عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه بخش دیگری از انتخابات، نامزدهای انتخاباتی هستند که در نهایت تایید صلاحیت می‌شوند، افزود: این افراد در رقابت انتخاباتی خود، حق تخریب سایر نامزدها را ندارند و شورای نگهبان باید در این ارتباط نظارت داشته و به وظیفه خود عمل کند تا رقابت در یک فضای اخلاقی و دینی انجام شود.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه مشارکت جدی مردم در انتخابات بسیار اهمیت دارد که مورد توجه عموم مردم جامعه است، ادامه داد: دشمن بر روی میزان مشارکت مردم در انتخابات حساب باز کرده است و هر که به عزت ایرانی اسلامی ما اعتقاد دارد باید در انتخابات شرکت کند و اجازه موفقیت دشمن در توطئه‌های شوم خود را ندهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا