اخبار کرمان

امام جمعه کرمان: رقابت بین نامزدهای انتخاباتی نباید به تخریب تبدیل شود

امام جمعه کرمان گفت: رقابت بین نامزدهای انتخاباتی نباید به تخریب تبدیل شود و هیئت‌های نظارت باید به خوبی بر نامزدها نظارت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز ظهر در بیان خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: حضرت علی (ع) می‌فرماید رعایت کنندگان تقوا رستگار خواهند شد و باید مراقبت کنیم که از هر آنچه خدا ما را منع کرده، دوری کنیم.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته، گفت: باید توجه داشته باشیم که دنیا و حوادث جهان گذرا است و به سرعت از آن عبور می‌کنیم، پس بدانیم که در مقابل سختی‌ها و مصیبت‌ها نباید تسلیم بشویم و باید صبر و استقامت کنیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه «إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ» یعنی ما از خدا هستیم و به سوی خدا باز می‌گردیم در حقیقت این است که در حوادث نگران نشویم، چرا که هر آنچه داریم از خدا است و همه قدرت از خدا است، افزود: امام علی علیه السلام فرمود ارزش و اعتبار همه دنیا از خدا است و اینکه می‌گوییم بازگشت ما به سوی خدا است اقرار بر آن است که مرگ به سوی ما خواهد آمد و از این دنیا می‌رویم.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه امام علی (ع) در دعای کمیل فرمود خدایا من در مواجه با دنیا ضعف‌های زیادی دارم و خدا ضعف من را خوب می‌داند، ادامه داد: حضرت علی علیه السلام شش عامل ضعف انسان را که عوامل درونی و بیرونی است بیان می‌کند.

وی با بیان اینکه آن حضرت فرمود اولین مشکل و ضعف انسان این است که زمان و مکان مرگ او پنهان است و هیچکس از مرگ خود خبر ندارد، افزود: امیرالمومنین (ع) ضعف دوم را بیماری‌ها عنوان می‌کند که پنهان است و انسان تا بیمار نشود نمی‌تواند آن را تشخیص بدهد و مدت‌ها ممکن است یک مرض در وجود ما مخفی باشد و ما متوجه نشویم تا ظهور و بروز کند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در ضعف‌های انسان غنی و فقیر تفاوتی ندارد و همه برابر هستند، گفت: سومین ضعف انسان این است که تمام اعمال او ثبت و ضبط می‌شود و روزی پاسخگوی نامه اعمال خود است.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در کنار همه خوبی‌ها و توانمندی‌های انسان سه ضعف بیرونی را نیز مطرح می‌کنند که یکی از آنها این است که آرامش انسان را موجود دیگری می‌گیرد و کاری از دست او برنمی‌آید، افزود: پشه‌ای بسیار کوچک خون انسان را می‌مکد و خون او را آلوده می‌کند و کاری از او بر نمی‌آید؛ باید توجه داشته باشیم که ما در مقابل خیلی از اتفاقات بسیار ضعیف هستیم و باید به خدا پناه ببریم و تسلیم اراده خداوند باشیم.

امام جمعه کرمان در بیان خطبه دوم نماز جمعه با تسلیت سالروز رحلت آیت‌الله مصباح، گفت: در روز جهاد کشاورزی به جهادگران خدمت در عرصه مهم کشاورزی کشور تبریک می‌گویم که در جهت تامین امنیت غذایی کشور تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فرمان حضرت امام خمینی (ره) در تاسیس نهضت سوادآموزی بسیار مهم بود و همه باید کمک کنیم که کم‌سوادی و بی‌سوادی از کشور رخت بربندد، افزود: در سالروز پیام تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچوف هستیم، امام (ره) در این پیام نشان داد که دوران کمونیسم به پایان رسیده است و امیدواریم شاهد فروپاشی قدرت پوشالی غرب باشیم.

علیدادی سلیمانی با تبریک فرار رسیدن ایام ولادت حضرت زهرا (س) و فرزند ایشان امام خمینی (ره) گفت: به شایستگی این روز، روز زن نامگذاری شده و نقش مادری و همسری بر تربیت انسان بر هیچکس پوشیده نیست؛ همه جامعه دست مادر را می‌بوسد و بر وجود او افتخار می‌کند و این جایگاه برای جامعه بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با گرامیداشت روز ۹ دی، افزود: روز ۹ دی رونمایی از روزی است که فتنه را خاموش کرد، چرا که عواملی باعث شدند که کشور را دچار آشوب کنند و بازیگران اصلی فتنه شدند.

وی با اشاره به اینکه سه ریشه در بروز فتنه وجود دارد که اولین آن هواپرستی است، ادامه داد: در فتنه ۸۸ عده‌ای چون در انتخابات پیروز نشده بودند این آشوب را در کشور به راه انداختند؛ در انتخابات پیش رو نیز باید مراقب باشیم که فریب فتنه‌گران و هواپرستان را نخوریم.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه ریشه دوم فتنه، لجبازی است؛ همه باید به قانون کشور تمکین کنیم اما برخی‌ها می‌خواهند قانون را زیر پا بگذارند، گفت: بی‌بصیریتی نیز ریشه فتنه می‌شود و کسانی که تحلیل درستی از حوادث ندارند، هم منحرف می‌شوند و هم باعث انحراف دیگران می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید بصیرت خود را افزایش بدهیم تا گرفتار فتنه نشویم، بیان کرد: ۹ دی توده‌های مردم پای کار آمدند و با بصیرت کامل جریان فتنه را خاموش کردند؛ در جریان اغتشاشات سال 1401 نیز برخی‌ها سکوت کردند.

امام جمعه کرمان با اشاره به دیدار مردم کرمان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: کرمانی‌ها همه دوست داشتند در این دیدار حضور داشته باشند و به دلیل محدودیت‌های مکان، امکان حضور همه محقق نبود و از مردم عذرخواهم.

وی با تشکر از رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: از ایشان می‌خواهیم که این دیدار ادامه داشته باشد؛ مقام معظم رهبری در این دیدار نکاتی را اشاره کردند که جا دارد مردم به جایگاه خود توجه کنند.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند «کرمان استانی نخبه پرور است» و ایشان به نجابت، اخلاق و ایمان صادقانه کرمانی‌ها اشاره کردند که از زبان نایب امام زمان (عج) شنیدیم، افزود: شهید سلیمانی در این بستر رشد و نمو کرد و امروز شهید قدس لقب گرفت و چند روز پیش هم شاهد شهادت همرزمش شهید سیدرضی موسوی بودیم که شکوهمندانه تشییع شد.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مهم شهید سلیمانی حامی مظلوم بودن او بود، گفت: حاج قاسم هر جا می‌دید ظلمی در حال وقوع است خود را می‌رساند و حتی اگر مظلوم مسلمان هم نبود روح او متلاطم می‌شد و به یاریش می‌شتافت.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه انتخابات را در پیش داریم که رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار نکات خوبی فرمودند، ادامه داد: رقابت بین نامزدها نباید به تخریب تبدیل شود و هیئت‌های نظارت باید به خوبی بر نامزدها نظارت داشته باشند تا فردی که شأن این مردم را دارد صلاحیت شرکت در انتخابات را پیدا کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا