اخبار کرمان

امام جمعه کرمان: مردم در آزمون سخت انتخابات به خادمان واقعی ملت و انقلاب رای دهند

امام جمعه کرمان گفت: انتخابات یک آزمون مهم است و باید به کسانی رأی داد که در شرایط سخت کشور و انقلاب می‌خواهند به مردم خدمت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان که در مصلی بزرگ امام علی (ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: صبر و حوصله، توجه به گذرا بودن مشکلات دنیا و استمداد از درگاه الهی از جمله عوامل کمک‌دهنده در آزمایش‌های الهی هستند.

وی بر توجه به سرگذشت پیشینیان تاکید کرد و گفت: یکی از عواملی که موجب سرافرازی در امتحانات الهی است؛ توجه به حاضر و ناظر بودن خداوند بر احوالات انسان است که این مهم عامل بزرگی برای عبور صحیح انسان از ابتلائات است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز با تبریک فرا رسیدن بعثت نبی مکرم اسلام، بیان کرد: محور اصلی فلسفه بعثت پیامبر و انبیا، دعوت بندگان به سوی خدا و رساندن انسان به تکامل است که دو ماموریت و رسالت عمده انبیای الهی است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های اعجاب انگیز فضایی جمهوری اسلامی ایران از جمله پرتاب ماهواره‌های پیشرفته به فضا، گفت: جوانان متخصص کشور هر روز گستره فتح خود را در فضا افزایش می‌دهند و دشمنان به شدت از این موضوع عصبانی هستند.

علیدادی‌‌سلیمانی به دیدار اخیر تولیدکنندگان با امام خامنه‌ای اشاره کرد و افزود: باید بستر را برای حضور فعالان بخش خصوصی فراهم کرد و با وجود توده‌های مردم در همه صحنه‌های انقلاب اعم از راهپیمایی‌های دفاع از انقلاب، انتخابات و حضور در پای صندوق‌های رای، اما در معیشت و اقتصاد دچار مشکل است.

وی با بیان اینکه حل مشکلات معیشتی مردم اقتصادی است که باید بستر را به صورت جدی برای بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری فراهم کرد، گفت: در این راستا استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی و ذخایر و معادن کشور مورد تاکید است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های کشور را باید فعال کرد، ادامه داد: از رئیس جمهوری باید تشکر کرد اما هنوز ظرفیت‌های فعالی وجود دارد که باید فعال شود و دولت باید در نظارت و حمایت و پشتیبانی سنگ تمام بگذارد.

وی با اشاره به آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی و با مقایسه شرایط کشور قبل و بعد از انقلاب، بیان کرد: قبل از انقلاب ذخایر این کشور توسط بیگانگان چپاول و ملت ایران تحقیر می‌شد و باید جریان بسیج توانمندی‌های کشور در منافع بیگانگان به عنوان ژاندارم منطقه قبل از انقلاب و عقب‌ماندگی‌ها و پیشرفت‌ها را مرور کنیم.

امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه امروز حضور در راهپیمایی‌ها از جمله 22بهمن یکی از امتحانات مهم است که باید در آن حضور پررنگ داشته باشیم، گفت: در انتخابات و پای صندوق‌های رای سرنوشت کشور رقم می‌خورد که باید مشارکت بالایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید به کسانی رأی بدهیم که انقلاب را برای خود نمی‌خواهند بلکه خود را برای انقلاب می‌خواهند، افزود: آنان که با کوچکترین بی‌مهری قهر می‌کنند انقلاب را برای خود می‌خواهند نه خود را برای انقلاب که باید مراقب بود.

علیدادی‌‌سلیمانی با اشاره به اینکه کسانی را انتخاب کنید که برای خدمت به مردم وارد صحنه شدند و هوا و هوس را کنار گذاشتند، بیان کرد: کسانی را باید انتخاب کرد که در شرایط سخت کشور و انقلاب می‌خواهند به مردم خدمت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه خادمان مردم را انتخاب کنید، گفت: مردم بدانند که انتخابات یک آزمون مهم است و هر که درجه خدمت او بیشتر است برای انتخاب شدن لایق‌تر است.

وی تاکید کرد: بستری فراهم است که شورای محترم نگهبان با دقت و وسواس کسانی را که حداقل قبولی را داشتند، انتخاب و تایید می‌کند تا در عرصه انتخابات رقابت کنند اما انتخاب اصلح‌ با مردم است و مردم باید با دقت و وسواس و مشورت و مطالعه و شناخت و تجربه خود بهترین‌ها را گزینش کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا