اخبار کرمان

امام جمعه کرمان: مردم رفتار و عمل کاندیداها را زیر نظر داشته باشند

ماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مردم رفتار و عمل کاندیداها را زیر نظر داشته باشند، گفت: مردم با دقت ببینند که کدام داوطلب التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز ظهر در بیان خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی بزرگ امام علی (ع) که با حضور پیکر شهید ضیاءالدینی از شهدای انفجار تروریستی کرمان همراه بود با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: برای رعایت تقوای الهی باید مراقب و مواظب دشمن قسم‌خورده خود باشیم که حضرت علی (ع) فرمود از دشمن قسم خورده خود برحذر باشید چرا که عبادات خود را یکجا به آتش کشید و به خود رحم نکرد پس به ما هم رحم نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه پیروزی بر شیطان جز با رعایت تقوای الهی ممکن نیست، افزود: امیدوار هستم که بندگان در تمام شئون زندگی خدا را در نظر بگیرند و تقوای الهی پیشه کنند.

امام جمعه کرمان در ادامه بحث هفته‌های گذشته پیرامون آنکه یکی از محورهای مهم در تربیت اسلامی این است که با آزمایش الهی توجه داشته باشیم، گفت: صبر در مقابل مصیبت‌هایی که بر ما وارد می‌شود در پیروزی آینده ما بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه استمداد از الطاف بیکران الهی را باید سرلوحه کار خود قرار بدهیم و با تکیه بر ایمان الهی در صحنه‌های سخت از خداوند استمداد و کمک بگیریم، ادامه داد: برای آنکه از مشکلات زیادی که در امتحان الهی بر ما پیش می‌آید و از شک و دودلی موفق بیرون بیاییم باید مشکلات را خوب بشناسیم.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما شناخت و تشخیص است و گاهی اوقات در حق شناسی دچار مشکل می‌شویم و فکر می‌کنیم حق همین است که ما می‌گوییم، بیان کرد: حق‌شناسی در زندگی انسان بسیار اهمیت دارد و تحلیل درست از وقایع و مشکلات لازم است.

وی با بیان اینکه امام علی علیه السلام به یکی از اصحاب خود فرمود ای حارث تو فقط به جلوی پای خود متمرکز شده‌ای و تحلیل درست نداری؛ باید شناخت و اطلاعات خود را افزایش بدهی تا حق را بشناسی، گفت: در زمان پیامبر (ص) نیز برخی از صحابه نتوانستند حق را بشناسند و لذا منحرف شدند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه وسوسه‌های شیاطین، جن و انس را بشناسید و مراقبت کنید، افزود: امام علی (ع) به جان خودش سوگند می‌خورد که شیطان تیری خطرناک در چله خود گذاشته است و هر فردی را متناسب با ضعف خودش مورد هدف قرار می‌دهد؛ برخی‌ها ضعف منصب، مال، خانواده و طایفه و هواپرستی دارند و از همین ضعف مورد هدف دشمن قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه امام علی(ع) بعد از آن فرمود مراقب باشید شیطان تا حد توان چله کمان خود را کشیده و اگر شلیک کند بی‌رحمانه شلیک می‌کند و انسان را به سمت نابودی می‌برد، ادامه داد: آن حضرت در ادامه فرمود تیرها را از نزدیکترین جا به شما شلیک می‌کند و اینگونه نیست که فاصله داشته و کارایی نداشته باشد.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه در برابر وسوسه‌های جن و انس به استمداد الهی نیاز داریم، بیان کرد: دشمن به دنبال شکستن مقاومت ما است تا با شعارهای رنگارنگ به ظاهر دفاع از جبهه حق مقاومت ما را بشکند.

وی با بیان اینکه با دشمن‌های بی‌رحمی روبه‌رو هستیم، در طول عمر جنایات وحشیانه آنها را دیده‌ایم و این دشمنان کم نیستند، گفت: دشمن روح و روان و دیانت ما را نشانه گرفته و با سلاح‌های مرگبار به جنگ آمده است و باید از خداوند استمداد بطلبیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا