اخبار کرمان

امدادرسانی هلال احمر به بیش ۱۵۰۰ نفر متاثر از سیل کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: تا صبح امروز به یک هزار و ۵۱۷ نفر متاثر از سیل امدادرسانی شده و ۱۱۱ نفر توسط هلال احمر اسکان داده شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا فلاح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه چند روز گذشته شاهد صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی برای جنوب استان کرمان بودیم، اظهار داشت: بارش باران و فعالیت این سامانه بارشی از ساعات اولیه روز سه شنبه در استان کرمان آغاز شد.

وی با بیان اینکه طی این مدت خدمات‌رسانی جمعیت هلال احمر کرمان در 55 شهر و روستای سیل‌زده استان انجام شده است، گفت: 133 نیروی امدادی در قالب 29 تیم در مناطق سیل‌زده استان کرمان حضور داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان ادامه داد: بر اثر بارش‌های شدید و سیل‌آسا و آبگرفتگی در نقاط مختلف استان کرمان نیروهای امدادی هلال احمر تا صبح امروز به یک هزار و 517 نفر متاثر از سیل امدادرسانی کردند و 111 نفر توسط هلال احمر اسکان داده شدند.

وی با اشاره به اقلام توزیع شده در مناطق سیل‌زده استان کرمان، گفت: تاکنون بسته‌های غذایی، پتو، چادر و موکت به مقدار لازم در مناطق متاثر از سیل توسط توزیع شده است.

فلاح ادامه داد: تاکنون شهرستان‌های رودبارجنوب، منوجان، قلعه گنج، جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، سیرجان، رابر، ریگان، بافت و ساردوئیه تحت تاثیر حوادث جوی استان کرمان قرار گرفته‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا