اخبار کرمان

بار عمده درمان بیماران استان بر دوش شهر کرمان است

استاندار کرمان با بیان اینکه بار عمده درمان بیماران استان بر دوش شهر کرمان است، گفت: بیمارستان شفا باید هر چه سریع‌تر ساخته شده و عملیات ساخت آن متوقف نشود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در جلسه مجمع خیرین سلامت استان کرمان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر جوانی جمعیت و فرزندآوری، اظهار داشت: در این حوزه مباحث فرهنگی اهمیت ویژه دارد و با وجودی که عده زیادی مسائل اقتصادی را مطرح می‌کنند، اما نمی‌توان در این حوزه به موضوعات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره به صورت تک بعدی بپردازیم.

وی با بیان اینکه در این زمینه مولفه‌های زیادی موثر است و همه موارد باید در کنار هم دیده شود، گفت: همه دستگاه‌هایی که در این حوزه وظایفی به عهده دارند باید پای کار آمده و به وظایف خود عمل کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در خیلی از موارد کار ما سختی نیست و فقط یکسری هماهنگی‌های ساده، ساماندهی ظرفیت‌ها و قرار گرفتن آنها در کنار هم نیاز است، ادامه داد: بیمه سلامت تا کنون اقدامات بسیار خوب و موثری در این زمینه انجام داده است.

استاندار کرمان با اشاره به وجود قرارگاه فرهنگی در استان کرمان، بیان کرد: می‌توان با استفاده از این ظرفیت مسائل مربوط به خانواده از جمله طلاق، اعتیاد، خودکشی و غیره آسیب‌شناسی شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های استان کرمان همه باید پای کار بیاید تا شاهد اثربخشی خوبی در این زمینه باشیم، افزود: باید از جزیره‌ای بودن خارج شده و با هم‌افزایی کار را پیش ببریم.

فداکار با بیان اینکه بار عمده درمان بیماران استان بر دوش شهر کرمان است و در حوزه‌هایی چون درمان سرطان و روانپزشکی در خیلی از شهرستان‌های ما هیچ امکاتی وجود ندارد، گفت: نیاز است در شهرستان‌هایی که شرکت‌های بزرگ و صنایع و معادن ما وجود دارند، در حوزه سلامت پای کار بیایند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه به دلیل وجود خیلی از صنایع و معادن در استان کرمان و آلایندگی‌هایی که داشتند مشکلات زیادی را بر استان کرمان تحمیل کردند و بیماران زیادی را بر دوش ما انداختند که بار درمان آنها بر دوش دانشگاه علوم پزشکی کرمان است، بیان کرد: البته برخی از این شرکت‌ها مشارکت‌هایی هم داشتند، اما باید هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم آسیب‌ها و بیماران آنها برآورد شود.

وی به مشکلات ساخت بیمارستان شفای کرمان و عقب افتادگی‌هایی که دارد اشاره کرد و افزود: این بیمارستان باید هر چه سریع‌تر ساخته شده و کار نباید متوقف شود تا باری از دوش شهر کرمان بردارد.

فداکار با تاکید بر اینکه همه باید همت خود را بر روی ساخت این بیمارستان بگذاریم، بیان کرد: موانع و مشکلات باید احصا شده و شهرداری و شورای شهر کرمان تا جایی که امکان دارد تخفیفات لازم را ارائه و کمک کنند که مشکلات ساخت این بیمارستان حل شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا