اخبار کرمان

بازدید استاندار کرمان از بیمارستان در حال ساخت امام رضا(ع)

استاندار کرمان از بیمارستان در حال احداث امام رضا(ع) بزرگترین بیمارستان روان‌پزشکی جنوب‌شرق کشور بازدید کرد و در جریان پیشرفت فیزیکی این مجموعه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان صبح امروز از بیمارستان در حال احداث امام رضا(ع) بزرگترین بیمارستان روانپزشکی جنوب‌شرق کشور بازدید کرد و در جریان پیشرفت فیزیکی این مجموعه قرار گرفت.

مهدی احمدی‌نژاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جریان این بازدید با بیان اینکه این بیمارستان در زمینی به مساحت 30 هزار مترمربع با ظرفیت 350 تخت بیمارستانی احداث می‌شود، اظهار داشت: این بیمارستان خیرساز است و جایگزین بیمارستان اعصاب و روان شهید بهشتی می‌شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این بیمارستان بیان کرد: تجهیزات بیمارستان خریداری شده است و با تامین نیروی انسانی و تجهیزات بیمارستان امام رضا علیه‌السلام مشکلی نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در حال حاضر با تامین زیرساخت‌ها برای بیمارستان امام رضا علیه‌السلام مشکل داریم و انشعابات آب، برق و گاز بیمارستان باید وصل شود، گفت: 2.5 مگاوات برق نیاز داریم که باید مراحل تامین برق و انشعاب آن پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه راه دسترسی به بیمارستان نیز باید مشخص شود و در خواست داریم که شهرداری در این زمینه همکاری کند، ادامه داد: احداث ساختمان بیمارستان پیشرفت فیزیکی و سرعت خوبی دارد و بیمارستان اعصاب و روان امام رضا (ع) در صورت تامین زیرساخت‌ها تا پایان سال‌جاری افتتاح می‌شود.

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان نیز در بازدید با بیان اینکه مشکلات پیش روی بیمارستان اعصاب و روان امام رضا (ع) پیگیری و برطرف می‌شود، اظهار داشت: راه دسترسی به بیمارستان یکی از ضرورت‌ها است که شهرداری کرمان باید آن را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر انشعابات آب، برق و گاز ساختمان بیمارستان باید وصل و تا پایان خردادماه باید این کار انجام شود، گفت: مشکل اصلی در برقرسانی و احداث شبکه است که چند کیلومتر باید ایجاد شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه حمایت از پروژه‌های عمرانی در حال احداث را در دست اقدام داریم به‌ویژه پروژه‌هایی که توسط خیرین در حال ساخت است، افزود: وجود بیمارستان اعصاب و روان نیز یکی از ضرورت‌ها بود که به یاری خدا و همت خیر در حال ساخت است و امیدواریم هر چه سریعتر به بهره‌برداری برسد.

به گزارش تسنیم، بیمارستان امام رضا علیه‌السلام به عنوان بزرگترین بیمارستان روانپزشکی جنوب‌شرق کشور و یکی از بزرگترین بیمارستان‌های روانپزشکی کشور در محوطه بیمارستان افضلی‌پور در هشت بلوک در حال احداث است و به گفته مسئولان در صورت تامین زیرساخت‌ها تا پایان سال 1403 به بهره برداری می‌رسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا