اخبار کرمان

بختیاری: ۱۰۰ هزار مددجو از زیر پوشش کمیته امداد خارج می‌شوند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: امسال ۱۰۰ هزار نفر در سراسر کشور از پوشش کمیته امداد امام خارج می‌شوند که ۵ هزار نفر از آنها در استان کرمان است.

به گزارش خبرگزاری کرمان، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) صبح امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه بلندای همت، دستاوردهای مددجویان و مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان کرمان در جمع خبرنگاران با ادای احترام به مردم کرمان که در دامن شهید سلیمانی سردار بزرگ اسلام پرورش یافتند، اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در بحث توانمندسازی مددجویان این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب با صراحت و به صورت کتبی از ما خواستند که در کمیته امداد امام خمینی (ره) بحث توانمندسازی مددجویان را دنبال کنیم، گفت: نمایشگاه بلندای همت یکی از نمونه‌های این توانمندسازی است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه در این نمایشگاه نمونه‌ای از تولیدات مددجویان کمیته امداد استان کرمان عرضه شده است، افزود: امروز 5 هزار نفر از مددجویانی که سال‌های قبل از بانک‌های عامل و کمیته امداد تسهیلات دریافت کردند و خودکفا شدند، از پوشش کمیته امداد خارج می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اعطای جهیزیه به دختران آماده ازدواج زیرپوشش این نهاد را داریم، گفت: بسته جهیزیه ما ۵ قلم، شامل یخچال، ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک، تلویزیون، گاز پنج شعله، تلویزیون و جاروبرقی است.

بختیاری با بیان اینکه این کمک‌ها با کمک خیرین، نهادها و دولت تهیه و تقدیم این زوج‌ها می‌شود، ادامه داد: همدلی و همراهی که در استان کرمان حول محور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار جهادی کرمان، نهادهای انقلابی، فرمانده سپاه، فرمانداران، نمایندگان مردم کرمان در مجلس شکل گرفته رمز موفقیت کمیته امداد استان کرمان است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان کرمان در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه کمک‌های مردمی و خیرین دارای رتبه بوده و استان‌های برجسته است، بیان کرد: در خیلی از نقاط استان کرمان محرومیت‌هایی وجود دارد با این وجود خدماتی که دلی در کمک به مردم نیازمندان و ایتام انجام می‌شود از ویژگی‌های مردم استان کرمان و کریمان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه امسال ۱۰۰ هزار نفر در سراسر کشور از پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج می‌شوند که 5 هزار نفر از آنها در استان کرمان هستند، گفت: اگر کسی پشت نوبت باشد جایگزین این افراد می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا