اخبار کرمان

برترین‌های جشنواره آرای برتر دادگستری استان کرمان به جشنواره ملی معرفی شدند

دومین جشنواره آرای برتر دادگستری در استان کرمان در پنج بخش برگزار شد و برترین‌های این جشنواره در استان به جشنواره ملی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان ظهر امروز در آیین اختتامیه دومین جشنواره استانی آرای برتر دادگستری کرمان که با محوریت آرای قضایی متقن با تکیه بر رویکرد تحول و تعالی برگزار شد با بیان اینکه دومین جشنواره آرای برتر دادگستری در استان کرمان در پنج بخش برگزار شده است، اظهار داشت: این جشنواره مورد استقبال بسیار خوب قضات قرار گرفت و برترین‌های استان به جشنواره ملی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره ملی در اسفندماه در تهران برگزار می‌شود، گفت: در این جشنواره استعدادهای همکاران ما شناسایی و از آنها در سطوح بالاتر استفاده می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: دادگستری استان کرمان در اجرای وظایف ذاتی خود که احقاق حق مردم است تمام تلاش خود را می‌کند تا در این حوزه خدمت‌گزار خوبی برای مردم باشد.

وی عنوان کرد: دومین جشنواره آرای برتر دادگستری در پنج بخش محاکم تجدیدنظر، محاکم حقوقی، محاکم خانواده، محاکم کیفری دو و دادسرا برگزار شده است.

حمیدی با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بهمن سال ۱۳۵۷ اظهار داشت: جا دارد یاد و خاطره تمام شهیدان انقلاب به‌ویژه شهدای انقلاب و شهید سپهبد قاسم سلیمانی را گرامی بداریم و بدانیم برای همیشه مدیون خون شهدا هستیم.

وی با بیان اینکه باید وظایف خود را به‌گونه‌ای انجام بدهیم که شرمنده شهدا نباشیم، گفت: صدور احکام متقن و مستحکم همیشه تحسین برانگیز بوده است که با موازین شرعی و قانونی همراه بوده و در نتیجه عدالت را به همراه داشته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه جشنواره آرای برتر یک جشنواره اثرگذار است که به تعالی قوه قضائیه کمک می‌کند، افزود: در این جشنواره رای قاضی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد و در روند کار قاضی بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه جلسه‌های نقد آرا نیز بسیار مفید است که در کرمان مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفته است، ادامه داد: تبادل آرا و نظرات بسیار ارزشمند و موثر بوده است.

در این جلسه محمدباقر اسلامی معاون معاون فرهنگی دادگستری استان کرمان و دبیر دومین جشنواره آرای برتر دادگستری استان کرمان، نیز با بیان اینکه سال گذشته نخستین جشنواره استانی آرای برتر دادگستری استان کرمان برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره در راستای سند تحول و تعالی قوه قضائیه برگزار می‌شود و نتایج بسیار خوبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته این جشنواره فقط در دو بخش آرای حقوقی و کیفری برگزار شد اما امسال در بخش خانواده نیز توسعه یافت، افزود: فراخوان دومین جشنواره آرای برتر نهم مهرماه امسال منتشر و یک مرتبه نیز تمدید شد.

معاون معاون فرهنگی دادگستری استان کرمان با بیان اینکه۸۸ رای به جشنواره ارسال شد و برگزیدگان جشنواره استانی به مرحله کشوری راه پیدا کردند، گفت: آثار ارسالی توسط هیئت داوران شامل قضات مجرب و پیشکسوت بررسی شد و آثار برتر انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه از هر بخش سه نفر به‌عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شدند که رای برتر و اول به جشنواره کشوری راه پیدا می‌کند، افزود: در بخش تجدیدنظر ابراهیم خلیفه‌ای، در بخش حقوقی محمدرضا صفاری، در بخش خانواده ابوالفضل فرحبخش، در بخش کیفری احسان عباس‌زاده و در بخش دادسرا پوریا جوادی، رتبه اول جشنواره را کسب و به جشنواره ملی راه پیدا کردند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا