اخبار کرمان

برخی کشورها در برابر جنایات اسرائیل سکوت مرگبار گرفته‌اند

امام جمعه کرمان، گفت: شاهد خیانت برخی حکام کشورهای اسلامی در همکاری با اسرائیل و یا سکوت آنها در برابر این ظلم و تجاوز وحشیانه هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر کرمان در مصلی بزرگ امام علی علیه‌السلام با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران در ماه رمضان، اظهار داشت: امام علی (ع) فرمود از خدا بترسید و از گناهان پرهیز کنید، همانند کسی که بر شهوات خود پیروز شده و عقل خود را به درستی به کار می‌برد.

وی با بیان اینکه روزه‌داران یک ماه در جبهه جهاد بودید و با شیطان نفس مبارزه کرده‌اید، گفت: مبارزه با خواسته‌های شیطانی در ماه مبارک رمضان جدی است و شاهد آن این است که جرایم در این ماه کاهش پیدا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه جبهه دوم مبارزه با مظاهر دنیایی بوده است و از دنیا به اندازه‌ای استفاده کرده‌اید که رضایت خداوند است، افزود: قرآن فرمود فریب دنیا را نخورید و مردم روزه‌دار به این موضوع توجه داشتند که از دنیا درست استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مبارزه با نفس جبهه سوم است که در ماه رمضان با آن مبارزه کرده‌اید، ادامه داد: خداوند در قرآن فرمود اگر نفس را رها کنید ما را به کارهای بد وا می‌دارد.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه روزه‌داران رزمنده در سه جبهه مبارزه با شیطان، مبارزه با ماهر دنیایی و مبارزه با نفس هستند، گفت: باید تلاش کنیم تا ماه‌های آینده همچنان در این سه جبهه رزمنده باشیم و عبودیت و بندگی خداوند را ادامه بدهیم.

وی در بیان خطبه دوم نماز عید فطر نیز با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در تمام شئون زندگی، اظهار داشت: از همه دست‌اندرکاران برگزار کننده نماز عید فطر در استان به‌ویژه از کسانی که در تامین امنیت تلاش کردند تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه مسئولین استان در بحث عفاف و حجاب طرحی جامع و عاقلانه را در حال اجرا دارند، افزود: از این بابت از دستگاه قضایی، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و نیروهای امر به معروف و نهی از منکر و به‌ویژه دادستان استان تشکر می‌کنم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه انسجام، همدلی، همراهی، وحدت و توجه به همنوع خود پیام ماه مبارک رمضان است، ادامه داد: توجه به جامعه انسانی مدنظر جهان اسلام است.

وی با اشاره به اینکه توجه به مردم مظلوم غزه بسیار اهمیت دارد و در حالی که ما عید داریم غم به خاک و خون کشیده شدن کودکان و زنان فلسطینی را هم داریم، بیان کرد: شاهد خیانت برخی حکام کشورهای اسلامی در همکاری با اسرائیل و یا سکوت آنها در برابر این ظلم و تجاوز وحشیانه هستیم.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه ما غم تفرقه و همراه نبودن جهان اسلام را داریم و امروز می‌بینیم که چگونه بر سر خواهران و برادران مسلمان ما در غزه بمب ریخته می‌شود، گفت: در دنیا از نظر ظاهری دم از حقوق بشر می‌زنند اما در برابر مظلومان عالم سکوت مرگبار گرفتند.

وی ادامه داد: از خدا می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر شاهد پیروزی رزمندگان جبهه مقاومت و نابودی رژیم جلاد و ستمگر اسرائیل باشیم و بستر برای ظهور امام زمان (عج) فراهم شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا