اخبار کرمان

بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم به مجلس دوازدهم نمی‌رسد/ چانه‌زنی در اقتصاد فسادزاست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم از دولت به مجلس آمده است، گفت: بعید می‌دانم در زمان باقیمانده از عمر این مجلس لایحه مالیات‌های مستقیم به نتیجه برسد.

به گزارش خبرگزاری کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در نود و سومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با موضوع «بررسی مشکلات حوزه دادرسی مالیاتی» که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: کرمان برای میزبانی گسترده از مهمانان و زائران شهید سلیمانی آماده شده و امیدواریم میزبان خوبی از آنها باشیم.

وی با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم از دولت به مجلس آمده است، گفت: با نگاه اجمالی که داشتیم محتوای بخشی از این قانون از نظر ما قابل اجرا نیست چرا که زیرساخت‌های اجرایی شدن آن در کشور فراهم نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تغییر هرگونه موارد از قانون نیازمند نظر و شنیدن پیشنهادات بخش خصوصی و کار کارشناسی است، بیان کرد: چنانچه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود کند حتماً نظرات و پیشنهادات بخش خصوصی و فعالان اقتصادی را خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه بعید می‌دانم در زمان باقیمانده از عمر این مجلس لایحه مالیات‌های مستقیم به نتیجه برسد و عملاً در مجلس آینده پیگیری خواهد شد، ادامه داد: اتاق بازرگانی استان کرمان پیشنهادات خوبی داشته و جلسات مستمری با بانک مرکزی داشتیم چرا که کرمان یک استان صادراتی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ رشد تورم و نرخ رشد نقدینگی در اقتصاد کشور کاهش پیدا کرده اما این کاهش نباید منجر به نابودی بنگاه‌های اقتصادی و در نتیجه نابودی تولید در کشور بشود، ادامه داد: تولید در کشور به هیچ بهانه‌ای نباید متوقف شود و همه باید کمک کنیم که تولید بیشتر شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه چانه‌زنی در اقتصاد فسادزاست و اجرای قانون باید انجام شود، گفت: کوتاهی سازمان مالیاتی در اجرای قانون مالیاتی هم در دولت قبل و هم در این دولت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اخذ مالیات باید بر اساس اطلاعات سامانه باشد نه ممیزی و این موضوع فسادآور است، افزود: پایه اخذ مالیات در کشور حتماً باید سامانه باشد و وزارت اقتصادی باید این موضوع را پیگیری کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه از اول دی ماه ۱۴۰۲ قانون جدید ابلاغ شده و پرونده هر فعال اقتصادی فقط از طریق سامانه قابل نظر است و تشخیص از طریق ممیزی خلاف قانون و قابل پیگیری است؛ فعالان اقتصادی باید مطالبه کنند گفت: قانون به دنبال شفافیت اقتصادی در کشور است و هرگونه حرکت فسادزا را باید حذف کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا