اخبار کرمان

برگزاری آیین گرامیداشت شهدای اتباع افغانستانی انفجار تروریستی کرمان

محبوبیت شهید سلیمانی در بین ملت‌های اسلامی به اندازه‌ای است که نه تنها در صف مبارزه با داعش که حتی در میان زائران قبرش هم تعداد زیادی شهید افغانستانی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین گرامیداشت شهدای اتباع افغانستانی انفجار تروریستی ۱۳ دی‌ماه مسیرهای منتهی به گلزار شهدای کرمان شب گذشته با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید رمضانعلی موسوی‌ مقدم، نماینده مقام معظم رهبری و نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان و خانواده‌های شهدای افغانستانی این انفجار تروریستی برگزار شد.

در این مراسم خانواده‌های شهدای اتباع افغانستانی انفجار تروریستی کرمان به جای در دست داشتن عکس شهدای خود، عکس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت را در دست داشتند.

به گزارش تسنیم، ساعت ۱۴:۵۰ دقیقه و ‌15:17 دقیقه بعد از ظهر 13 دی ماه 1402 همزمان با چهارمین سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دو انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد؛ دو حادثه تلخ و خونبار که منجر به شهادت و مصدوم شدن تعداد زیادی از زائران مرقد مطهر حاج قاسم شد .

در میان شهدا و مجروحان این حادثه تروریستی تعداد زیادی از اتباع افغانستانی هم بودند که براساس آمار اعلام شده ۳۳ نفر از اتباع افغانستان در این انفجار تروریستی شهید و مجروح شدند که ۱۴ نفر از شهدای انفجار تروریستی کرمان از اتباع افغانستانی و از اهل سنت هستند.

در این انفجار همچنین ۱۹ نفر از اتباع افغانستانی مصدوم شدند که از این تعداد ۶ نفر هنوز در بیمارستان ‌ های کرمان بستری هستند که حال یکی از آنها وخیم است.

خدمات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی محدود در یک جغرافیای خاص نبود؛ برای شهید سلیمانی فقط جغرافیای ایران و جهان اسلام مطرح نبود و همه مظلومان عالم را مد نظر داشت؛ حاج قاسم برای نجات جان انسان‌ها و جامعه بشریت مجاهدت می‌کرد و برایش ایرانی و غیرایرانی و مسلمان و غیر مسلمان فرقی نداشت و هر جایی که وظیفه دینی‌اش ایجاب می‌کرد، در تمام میادین حضور می‌یافت و برایش ایران، عراق، سوریه، افغانستان، فلسطین و یمن فرقی نمی‌کرد.

این فرمانده بزرگ جهان اسلام نقش موثری در تشکیل، ساماندهی و موفقیت‌های جبهه مقاومت داشت و وحدتی حاج قاسم در میان رزمندگان جبهه اسلامی ایجاد کرد منجر به نابودی داعش شد.

محبوبیت سیدالشهدای جبهه مقاومت در بین ملت‌های اسلامی به اندازه‌ای است که نه تنها در صف مبارزه با داعش که حتی پس از شهادت این سردار بزرگ هم شاهد حضور زائران زیادی از این کشورها در کرمان پایتخت مقاومت جهان اسلام هستیم و از این رو است که در میان شهدای حادثه تروریستی کرمان تعداد زیادی از شهدای اتباع افغانستانی حضور داشتند؛ شهدایی که خونشان با خون شهدای شیعه و ایرانی عجین شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا