اخبار کرمان

برگزاری بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی در کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی در روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت‌ماه در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محسن روحی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه اختتامیه جشنواره بین‌المللی شعر امام رضا (ع) در کرمان برگزار می‌شود، اظهار داشت: استفاده از شعرهای برگزیده در فضای عمومی شهری بسیار ارزنده است که در جلسه با شهرداری کرمان پیشنهاد داریم این مهم محقق و در مناسبت‌های خاص از این شعرها بهره‌گیری شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در بحث شعر، سوگواره مسیر سرخ در ایام چهلمین روز شهادت شهدای انفجار تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان رقم خورد، گفت: کتاب این اشعار نیز تهیه شده و به زودی چاپ می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی در کرمان برگزار می‌شود، افزود: در حاشیه این جشنواره گردهمایی‌هایی برای شاعران آیینی خواهیم داشت که به افزایش کمیت و کیفیت آثار کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره در دوره بیست و نهم رسیده است، بیان کرد: پس از بررسی آثار در نهایت به ۷۰۰ شعر و در مرحله بعد به ۲۰۰ اثر رسیدیم که در مرحله داوری نهایی قرار دارد.

روحی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره امسال با آغاز دهه کرامت همزمان می‌شود، گفت: مراسم اختتامیه پنجشنبه 20 اردیبهشت‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این مراسم همانند سال گذشته در حسینیه حاج ماشاءالله خدادادپور در شهر کرمان برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره در سه بخش کلاسیک، نو و ترانه برگزار شده و تنوع خوبی در اشعار رسیده به جشنواره وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه در این جشنواره از شش اثر برگزیده و شش اثر شایسته تقدیر تجلیل می‌شود، ادامه داد: جشنواره در روزهای 20  و 21 اردیبهشت ماه جاری به مدت دو روز در کرمان برگزار می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا