اخبار کرمان

برگزاری ۵۰۰ برنامه زیرسایه خورشید در استان کرمان

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید کرمان از برگزاری ۵۰۰ عنوان برنامه کاروان خدام رضوی ویژه ولادت امام رئوف در ۱۱ روز در استان کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حسن محمدی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری جشن‌های «زیر سایه خورشید» با حضور کاروان خدام رضوی در کرمان خبر داد و اظهار داشت: جشنواره «زیر سایه خورشید» به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی و تشکل‌های عضو شبکه جوانان رضوی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این کاروان رضوی برای هفدهمین سال متوالی است که برای برگزاری جشنواره «زیر سایه خورشید» به استان کرمان می‌آیند، گفت: استان کرمان از جمعه 21 اردیبهشت‌ماه تا دوشنبه 31 اردیبهشت‌ماه میزبان 4 کاروان متشکل از خادمین حرم امام رضا (ع) است.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید کرمان از برگزاری ۵۰۰ عنوان برنامه متعدد فرهنگی مذهبی ویژه ولادت امام رئوف در ۱۱ روز در استان کرمان خبر داد و افزود: در این مدت کاروان رضوی برای برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی، مذهبی به 100 شهرستان، شهر، بخش و روستای استان سفر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های امسال جشنواره «زیر سایه خورشید» با شعار «با شما سربلندیم» برگزار می‌شود، ادامه داد: این جشنواره در استان کرمان با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در قالب ستاد برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید برنامه‌ریزی شده است.

محمدی‌پور به اهداف برگزاری این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: دهه کرامت و ایام ولادت امام هشتم شیعیان علی ابن موسی الرضا علیه السلام فرصت مغتنمی برای گسترش و نشر معرفت و معنویت دینی و ترویج معارف رضوی در جامعه است.

وی با اشاره به برنامه‌های این کاروان در استان کرمان، بیان کرد: دیدار با ائمه جمعه، علما و مسئولین استان، دیدار با خانواده‌های معظم شهداء و جانبازان، دیدار با کارکنان ادارات، دیدار با صنعتگران و دیدار با اصناف و بازاریان از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام است.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید کرمان دیدار و عیادت از جانبازان، بیماران و سالمندان و دیدار با ایتام و کودکان بی‌سرپرست را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام برشمرد و افزود: غبار روبی مزار شهداء، شرکت در دعای ندبه و نماز جمعه، حضور در جشن «شکوفه‌های نور»  ویژه دختران، حضور در مراکز اصلاح و تربیت و زندان‌ها، حضور در مراکز آموزشی نیروهای مسلح و حضور در بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های کاروان «زیر سایه خورشید» در استان کرمان است.

وی با اشاره به برگزاری جشن محوری «زیر سایه خورشید» در کرمان، گفت: جشن بزرگ «زیر سایه خورشید” با حضور کاروان رضوی و کرسی تلاوت قرآن  توسط احمد ابوالقاسمی، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد، شعرخوانی صابر خراسانی و مولودی‌خوانی حاج سید مهدی میرداماد بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثارالله کرمان برگزار می‌شود.

محمدی‌پور با اشاره به اینکه این جشن همراه با برافراشتن و اهتزاز پرچم گنبد منور امام رضا (ع) خواهد بود، گفت: در جشن “زیر سایه خورشید” به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی ارزنده از جمله کمک هزینه سفر زیارتی عتبات عالیات، مشهد مقدس و غیره اهدا می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا