اخبار کرمان

بیش از ۱۵ هزار دانش‌آموز و دانشجوی استان کرمان به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

جانشین سپاه استان کرمان، گفت: تاکنون بیش از ۱۵ هزار دانش‌آموز و دانشجو به اردوهای راهیان نور اعزام شدند و اردوگاه‌های راهیان نور کرمان در ایام نوروز نیز آماده خدمت‌رسانی به مردم است.

سردار ناصر بهروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با گرامیداشت 20 اسفندماه روز راهیان نور، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس بخش پر افتخار تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، این دوران فرهنگ غنی شهادت، شجاعت، رشادت، صداقت و ایمان را در خود دارد و از آن به عنوان فرهنگ ایثار و شهادت یاد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه لازم است که این فرهنگ غنی و ارزشمند به نسل جوان ما نسل‌های بعد منتقل شود، گفت: این تاریخی که رزمندگان، شهدا و مردم و ملت ما در طول دوران هشت ساله دفاع مقدس رقم زدند باید به نسل‌های بعد ما منتقل شود.

جانشین فرماندهی سپاه استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور، انتقال و تبیین همین فرهنگ ارزشمند است تا این رشادت‌ها به نسل‌های بعد منتقل شود، افزود: این اقدام ارزشمند از سال‌‌ها قبل آغاز شده و همچنان نیز تداوم دارد.

وی با بیان اینکه محصول، نتایج و آثار و برکات برگزاری این اردوها را می‌توان در سطح جامعه مشاهده کرد، ادامه داد: محصول برگزاری این اردوها، جوانان پاک و شایسته‌ای که آن را در سطح جامعه می‌بینیم؛ محصول آن شهدا، شهدای مدافع حرم، دانش آموختگان و دانشمندانی هستند که به آنها افتخار می‌کنیم.

بهروز با اشاره به اینکه از ابتدای آذرماه امسال برگزاری اردوهای راهیان نور در استان کرمان آغاز شده است، گفت: قشر هدف ما دانش آموزان بودند که برگزاری اردوهای دانش‌آموزی در استان تا اواخر دی‌ماه ادامه داشته است.

وی با بیان اینکه پس از آن اردوهای دانشجویی را داشتیم و در حال حاضر اعزام آخرین گروه‌های دانشجویی استان کرمان به اردوهای راهیان نور را داریم، ادامه داد: تاکنون بیش از 15 هزار نفر دانش آموز و دانشجو به این اردوها اعزام شده است.

جانشین فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، خاطرنشان کرد: در سالیان قبل در ایام نوروز پذیرایی اردوهای مردمی راهیان نور بودیم، اما امسال به دلیل تداخل این ایام با ماه مبارک رمضان یکسری محدودیت‌ها برای مردم وجود دارد.

وی با بیان اینکه امسال نیز اعزام مردمی اردوهای راهیان نور را داریم و اردوگاه‌های ما در شهر اهواز و مناطق عملیاتی برقرار و اردوگاه‌ها و عوامل اجرایی ما آماده خدمت‌رسانی به مردم در این ایام هستند، ادامه داد: حتی کسانی که قصد سفر 10 روزه داشته باشند هم می‌توانند 10 روز را در منطقه عملیاتی حضور داشته باشند و آمادگی پذیرایی از مردم را در مجموعه مقر سابق لشکر 41 ثارالله یا اردوگاه شهید کازرونی داریم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا