اخبار کرمان

تامین زمین برای ساخت ۲.۲ میلیون واحد مسکونی

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تا کنون برای ۲.۲ میلیون واحد مسکونی تامین و تخصیص زمین انجام شده است و امیدواریم به هدف‌گذاری ساخت ۴ میلیون مسکن دست پیدا کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، همزمان با نخستین روز دهه فجر با حضور داود منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۱۴۴ واحد مسکونی پروژه بشری شهر کرمان در قالب طرح نهضت ملی مسکن به متقاضیان واگذار شد.

داود منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این آیین با بیان اینکه در دولت آیت‌الله رییسی هدف‌گذاری بزرگی برای تامین 4 میلیون واحد مسکونی در کشور انجام شده است، اظهار داشت: باید نهادهای مختلف همراه با هم ایفای نقش کنند تا ما به این هدف برسیم.

وی با بیان اینکه در قانون تاکید شده که مسکن مناسب را برای همه تامین کنیم، افزود: صنعت ساختمان‌سازی و ساخت‌وساز یک صنعت سودآور است و ما باید بازار ساخت مسکن را حمایت و به پیمانکاران و شرکت‌های مهندسی و مشاوران کمک کنیم تا بتوانند در این صنعت مولد و مهم ایفای نقش کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه صندوق ملی مسکن از سال گذشته تشکیل شده است و بخش عمده‌ای از منابع این صندوق توسط دولت تامین می‌شود، بیان کرد: تا کنون برای 2.2 میلیون واحد مسکونی تامین و تخصیص زمین انجام شده است و امیدواریم ساخت‌وسازها با سرعت بیشتری نسبت به گذشته با مشارکت و آورده‌های مردم انجام شود و به هدف‌گذاری ساخت 4 میلیون مسکن دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر باقی‌مانده هم در دست تکمیل است و این در حالی‌ست که در 8 سال دولت قبل مسکن مهر غیرفعال شده بود، گفت: وزیر مسکن دولت قبل اعتقادی به این پروژه نداشت.

منظور با اشاره به اینکه سرپناه شایسته و مناسب یکی از مهمترین نیازهای خانواده‌ها است، ادامه داد: این دولت، دولت مردم است و تامین مسکن را جزو وظایف دولت می‌دانیم؛ مسکن مهر هم در دوره خودش خوب بوده است و مردم از این طرح بهره‌مند شدند.

رضا حافظی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه در برش استانی طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۱۷۲ هزار واحد سهم استان کرمان است، اظهار داشت: ۲۵۰ هزار نفر از خانواده‌های استان کرمان در حوزه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که افزون بر 70 هزار نفر تایید شده‌اند و بیش از  16 هزار نفر در شمال استان واریز وجه هم انجام داده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان عنوان کرد: در حوزه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده‌ها نیز نیازمند تامین زمین هستیم و در استان کرمان با دستور استاندار قطعه زمین به متقاضیان واگذار می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا