اخبار کرمان

تجدید بیعت دوباره مردم کرمان با شهید گمنام

آیین تشییع و تدفین پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در کرمان برگزار شد و مردم دیار حاج قاسم تجدید بیعت دوباره‌ای با شهدای گمنام داشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین تشییع و تدفین پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس صبح امروز با حضور آیت‌الله صدیقی مشاور عالی رئیس قوه قضائیه و امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، فداکار استاندار کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان و اقشار مختلف مردمی برگزار شد.

این مراسم که با حضور پر شور مردم کرمان همراه بود پیکر مطهر این شهید گمنام دوران دفاع مقدس از خیابان قرنی به سمت خیابان عدالت بر دستان  مردم شهید پرور کرمان تشییع شد و مردم دیار حاج قاسم تجدید بیعت دوباره‌ای با این شهید گمنام داشتند.

این آیین معنوی و نورانی با مدیحه سرایی مداحان اهل‌بیت و سخنرانی آیت‌الله صدیقی، مشاور عالی رئیس قوه قضاییه و امام جمعه موقت تهران همراه بود و پیکر مطهر این شهید در دادگستری کل استان کرمان واقع در خیابان عدالت تدفین شد.

به گزارش تسنیم استان کرمان در روزهای پایانی ایام فاطمیه میزبان پیکر مطهر ۹ شهید گمنام دوران دفاع مقدس بود که پیکر مطهر این شهدا در نقاط مختلف استان کرمان تدفین می‌شوند.

از این تعداد پیکر مطهر سه شهید گمنام در پارک جوان، پارک شهید مطهری و رکن آباد شهرستان رفسنجان تدفین شده، پیکر یک شهید در منطقه خبر شهرستان بافت، یک شهید در منطقه بیاض شهرستان انار، یک شهید در منطقه اسفندقه جیرفت و دو شهید نیز دانشکده فنی دانشگاه شهید باهنر و پارک خیابان مدیریت شهر کرمان و پیکر مطهر یک شهید گمنام هم در محوطه دادگستری کرمان خاکسپاری شد.

لازم به ذکر است این شهدا مربوط به عملیات‌های کربلای ٤ در منطقه ام‌الرصاص، رمضان در منطقه شرق بصره، عملیات تک دشمن در سال ٦٧ در منطقه زبیدات، والفجر یک در منطقه فکه، بدر در منطقه شرق دجله هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا