اخبار کرمان

تجلیل از قهرمانان کاراته استان کرمان

در آستانه ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان با حضور پاریزی؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از قهرمانان و مدال‌آوران کاراته استان کرمان تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران آسیایی و بین‌المللی کاراته استان کرمان امروز عصر با حضور میثم پاریزی؛ مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان، تعدادی از مربیان، اساتید و پیشکسوتان کاراته استان کرمان و خانواده کاراته کاران در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان برگزار شد.

در این مراسم میثم پاریزی؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان گفت: خدا را شاکریم که تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان استان کرمان در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می‌کنند و در مسابقات مختلف برای استان افتخارآفرینی داشتند.

پاریزی با بیان اینکه استان کرمان وسعت زیادی دارد و به همین دلیل شرایط ورزش استان نسبت به سایر استان‌ها یک وضعیت خاص است، افزود: در این مدت تمام تلاش خود را گذاشتیم تا توسعه ورزشی در استان به طور متوازن انجام شود و در تحقق این امر مهم، نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه تقریبا ۹۰ درصد ورزشکاران بومی استان کرمان از امکانات بنگاه‌های اقتصادی استان سهمی ندارند، تصریح کرد: نیاز است بودجه بنگاه‌های اقتصادی استان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی با هدف توسعه متوازن ورزش و هدفمند هزینه شود که بتوانیم در پیشرفت ورزش استان و استعدادیابی موثر باشیم.

وی ورزش کاراته استان کرمان را یکی از رشته‌های ورزشی پایه و مدال‌آور استان دانست و خاطرنشان کرد: یکی از دلایل موفقیت یک رشته ورزشی مثل کاراته نبود حامی خاص بوده و خانواده‌ها با توان خود کار کردند و اجازه ندادند که افرادی از این ورزش سوءاستفاده کنند و خوشبختانه امروز شاهد موفقیت‌های چشمگیری از کاراته کاران استان کرمان در میادین ورزشی هستیم.

پاریزی با بیان اینکه هدف‌گذاری در ورزش باید کسب اخلاق خوب باشد و اخلاق است که ماندگار می‌شود، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی یک کتابچه دست نوشته دارد که در آن کتاب اشاره کرده که در سن پایین در ورزش کاراته فعالیت می‌کرده و این ورزش در شکل‌گیری شخصیت ایشان بسیار اثرگذار بوده است.

محسن رشیدی؛ از پیشکسوتان کاراته استان کرمان نیز با بیان اینکه کاراته کرمان همیشه به‌عنوان ورزش اول استان بوده و هست، گفت: ورزش کاراته استان مربیان دلسوزی دارد و همیشه خانواده‌های ورزشکاران پشتوانه بسیار خوبی برای کاراته کاران بودند.

وی با اشاره به اینکه کاراته کرمان در سطح کشوری و بین‌المللی موفق بوده است، افزود: در هفته‌های گذشته در مسابقات قهرمانی کاراته انتخابی تیم ملی موفقیت‌هایی داشتیم و حدود 30 نفر از کاراته کاران استان کرمان هفته آینده برای شرکت در مسابقات جهانی کاراته در امارات به این کشور سفر می‌کنند که برای آنها آرزوی موفقیت داریم.

به گزارش تسنیم، در این مراسم از مدال‌آوران آسیایی و قهرمانان مسابقات کشوری و بین‌المللی کاراته استان در دو بخش بانوان و آقایان و در رده‌های سنی مختلف و مربیان آنها تجلیل شد.

تجلیل از قهرمانان کاراته استان کرمان تجلیل از قهرمانان کاراته استان کرمان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا