اخبار کرمان

تدفین شهدای انفجار تروریستی گلزار شهدا در سراسر استان کرمان

پیکر مطهر ۴۸ شهید انفجار تروریستی کرمان در گلزار شهدای کرمان آرام گرفت و پیکر سایر شهدا برای خاکسپاری راهی دیگر نقاط استان و کشور شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، در جریان دو انفجار تروریستی روز چهارشنبه ۱۳ دی‌ماه همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی توسط دو عامل انتحاری در دو ورودی مسیرهای منتهی به گلزار شهدای کرمان رخ داد تعداد زیادی از زائران مرقد شهید سلیمانی به شهادت رسیده و تعداد زیادی مجروح شدند.

روز گذشته ۱۵ دی‌ماه پیکر مطهر 48 شهید انفجار تروریستی کرمان در گلزار شهدای کرمان آرام گرفت و پیکر سایر شهدا برای خاکسپاری راهی دیگر نقاط استان و کشور شد.

به گزارش تسنیم روز گذشته مراسم تشییع و تدفین پیکر دو شهید نیروی انتظامی حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان در شهرستان بافت برگزار شد و پیکر دو شهید نیروی انتظامی حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان، سردار سرتیپ دوم مهدی علوی و سرگرد رضا مداح با حضور مسئولان و خانواده‌های این دو شهید عزیز، اقشار مختلف مردم در ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان تشییع و این شهدا در محل شهر بزنجان و روستای گنوئیه شهرستان بافت تدفین شدند.

لازم به ذکر است مراسم تشییع و تدفین دو تن دیگر از شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان در شهرستان راور و روستای سر اشک برگزار شد و در این مراسم تشییع کنندگان با فریادهای مرگ بر اسرائیل و مرگ برآمریکا بار دیگر نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.

پیکر شهیده فاطمه سهرنگی‌نژاد و شهیده زینب شفیع‌زاده از شهدای انفجار تروریستی کرمان که مادر شوهر و عروس بودند پس از تشییع در شهر راور به روستای سر اشک در بخش کوهساران از توابع شهرستان راور منتقل و بر روی دستان مردم منطقه کوهساران و اهالی روستای سر اشک در گلزار شهدای این روستا به و خاک سپرده شدند.

به گزارش تسنیم مراسم تشییع پیکرهای پاک و مطهر ۶ تن از شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان نیز با حضور مردم و مسئولان شهرستان زرند از محل مسجد جامع تا مقابل فرمانداری برگزار شد و سه تن از شهدای گرانقدر در روستای باب تنگل، یک شهید در شهر سیریز، یک شهید در یزدان‌آباد و یک شهید هم در امامزاده خواجه ابورضا مطهرآباد زرند به خاک سپرده شدند.

آیین تشییع پیکر شهید صالح محمدی‌سلیمانی از شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان نیز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در روستای عشایر محمدی‌سلیمانی فاریاب برگزار شد و پیکر این شهید پس از تشییع در گلزار شهدای روستای عشایر محمدی‌سلیمانی فاریاب آرام گرفت.

لازم به ذکر است که مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک و مطهر سه شهید فاجعه تروریستی گلزار شهدا کرمان نیز با حضور خانواده‌های شهدا، مردم ولایتمدار و مسئولان راین روز گذشته پس از برگزاری نماز‌جمعه برگزار شد و پیکر مطهر شهیده سعیده شادکام، شهیده زهرا شادکام و شهیده فاطمه سعید در محل گلزار شهدا راین به‌خاک سپرده شدند.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید نجمه کدخدا همت‌آبادی و دو فرزندش فائزه و فاطمه نظری با حضور مردم بخش شهداد در حرم مطهر امامزاده زید شهداد برگزار شد و سپس این شهدا در زادگاه خود روستای همت آباد سفلی بخش شهداد آرام گرفتند.

به گزارش تسنیم ساعت ۱۴:۵۰ دقیقه و در ‌15:17 دقیقه بعد از ظهر 13 دی ماه سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دو انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد که انفجار اول در ورودی گلزار شهدای کرمان و انفجار دوم در ورودی تخت درگاه قلی‌بیگ اتفاق افتاد است که در این دو انفجار تعداد زیادی از هموطنان مصدوم و شهید شدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا