اخبار کرمان

ترمیم و لکه‌گیری کانال‌های فیبرنوری در کرمان تا اواخر بهمن‌ماه به اتمام می‌رسد

اجرای پروژه فیبر منازل و کسب و کارها در کرمان با وجود همه مزایایی که دارد، مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده و به گفته مسئولان ترمیم و لکه‌گیری این کانال‌ها تا اواخر بهمن‌ماه به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، اجرای پروژه ملی فیبر منازل و کسب و کارها در شهر کرمان از اوایل آذرماه امسال آغاز شد و در کمتر از یک ماه بالغ بر ۵۰۰ کیلومتر حفاری که در شهر کرمان انجام شد تا مردم این شهر از اینترنتی با سرعت ۸۰ برابر سرعت موجود بر بستر ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری بهره‌مند شوند، البته اجرای این پروژه با این وسعت در تمام سطح شهر کرمان با وجود همه مزایای آن مشکلات زیادی برای همشهریان ایجاد کرده است.

حسین ساجدی‌فر، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به آخرین وضعیت اجرای پروژه ملی فیبر منازل و کسب و کارها در شهر کرمان، اظهار داشت: تست داکت‌های کانال‌های فیبرنوری در شهر کرمان به اتمام رسیده و مشکلی برای ترمیم کانال‌های حفاری شده وجود ندارد.

وی با بیان اینکه طبق ماده ۹ قرارداد شرکت‌ های‌‌وب و شهرداری کرمان، جمع‌آوری و حمل نخاله‌ها پس از حفاری و همچنین ترمیم آسفالت به عهده شهرداری است، ادامه داد: طبق تفاهمی که بین شرکت های‌وب و شهرداری کرمان بود مقرر شد پس از اتمام تست داکت‌های فیبرنوری شرکت های‌وب اقدام به بتون‌ریزی در این کانال‌ها کرده و پس از آن شهرداری اقدامات به آسفالت کانال‌های حفاری شده کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به اینکه همزمان با پایان کار حفاری، شهردار کرمان بیان کرد که ما در شهرداری به این نتیجه رسیدیم که بتون شاید به آسفالت آسیب و صدمه وارد کند و از این نظر بهتر است که شرکت های‌وب بتون‌ریزی را انجام نداده و هزینه بتون‌ریزی را به شهرداری پرداخت کند، افزود: مقرر شد پس از پایان تست صحت داکت‌ها، شهرداری کرمان نسبت به ترمیم کانال‌های حفاری شده اقدام کند.

وی با بیان اینکه این کار توسط شهرداری آغاز شده است، گفت: با وجودی که حجم کار در این پروژه کم است، اما آسفالت این کانال‌ها به مراتب زمان‌بر و سخت‌تر از آسفالت کوچه و یا خیابان‌ها است و بالغ بر 500 کیلومتر حفاری که در شهر کرمان انجام شده باید ترمیم شود.

ساجدی‌فر با اشاره به اینکه عمده کار پروژه فیبر منازل و کسب و کارها در شهر کرمان بر روی سطح و دیوارها باید انجام شود، بیان کرد: این پروژه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم است که ادامه کار در کرمان ظرف یک ماه آینده آغاز می‌شود.

وی افزود: از ماه آینده خدمت‌رسانی این سرویس در شهر کرمان به صورت محدود آغاز می‌شود و از شهریورماه سال آینده سرویس فیبر منازل و کسب و کارها  به صورت گسترده در اختیار همشهریان کرمانی قرار می‌گیرد و و مشترکان می‌توانند مستقیماً به فیبر نوری وصل شوند.

محمدرضا یحیی‌زاده، معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان نیز با بیان اینکه ترمیم کانال‌های فیبر نوری در کرمان پس از پایان تست داکت‌ها، تقریباً از دو هفته پیش آغاز شده است، اظهار داشت: عرض این کانال‌ها حدود 10 سانتی‌متر است که باید ترمیم شوند.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش همکاران ما در شهرداری‌های مناطق پنج گانه کرمان، ترمیم سریع این کانال‌ها است تا مشکلات مردم در این حوزه سریع‌تر حل شود، گفت: آسفالت پیاده‌رو و یا خیابان سریع‌تر انجام می‌شود اما این عملیات زمان‌بر است.

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان با بیان اینکه ما قبلاً تجربه ترمیم و اصلاح این نوع کانال‌ها را در سطح شهر کرمان داشتیم، افزود: عرض کم این کانال‌ها از سویی و سردی هوا و بارندگی‌هایی که در کرمان داشتیم، از سوی دیگر باعث کندی کار شده است.

وی با اشاره به اینکه همکاران ما با تمام توان در حال کار و تلاش هستند و روزانه ۱۵۰ تن آسفالت در مناطق پنجگانه شهرداری کرمان لگه‌گیری آسفالت انجام می‌شود، بیان کرد: جمع‌بندی همکاران ما این است که این عملیات 75 روزه به پایان برسد و پیش‌بینی می‌شود که تا اواخر بهمن‌ماه ترمیم و لکه‌گیری این کانال‌ها انجام شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا